یک معارض ضدایرانی دیگر جعلی از آب درآمد+تصاویر

فارس نیوز جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۴
توئیتر که پیش از این حساب کاربری فردی جعلی موسوم به «حشمت علوی» را مسدود کرده بود حساب کاربری فرد دیگری که با معرفی خودش به عنوان «فعال حقوق بشر» ده ها مقاله علیه جمهوری اسلامی ایران در نشریات خارجی منتشر کرده را هم معلق کرده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، توئیتر حساب کاربری فردی را که ده ها مقاله علیه جمهوری اسلامی ایران در نشریات خارجی منتشر کرده بود معلق کرده است.
فعال جعلی حقوق بشر ایران
حساب کاربری فردی به نام «امیر بصیری» (با شناسه amir_bas@) که خودش را «فعال حقوق بشر ایران و تحلیلگر سیاسی» معرفی کرده و از او یادداشت های متعددی در رسانه های خارجی به ویژه در مجله آمریکایی «فوربس» منتشر شده از چند روز پیش غیرفعال شده است. (عکس ۱) 
از «امیر بصیری» مقالات متعددی با موضوعات مختلف شامل نقش زنان در تغییر نظام ایران، گسترش بحران در دوره دوم ریاست جمهوری روحانی، ضرورت توجه ترامپ به مشکلات اساسی برجام، دستیابی ایران به بمب هسته ای در اثر امتیازدهی های غرب و ... منتشر شده است. در تمام این مقالات زیر اسم او عنوان «فعال حقوق بشر ایران» درج شده است.
جستجوی نام امیر بصیری به زبان انگلیسی با مجله Forbes مقاله هایی که به نام او در این مجله منتشر شده است را نمایش می دهد. (عکس ۲) او مقاله هایی هم در روزنامه آمریکایی واشنگتن اگزماینر و برخی دیگر از رسانه های خارجی نوشته است. (عکس۳)
ماجرای حشمت علوی
توئیتر یک ماه پیش حساب کاربری یک فرد ضد ایرانی دیگر موسوم به «حشمت علوی» را که او هم هزاران مطلب دروغ و تحریف شده علیه ایران منتشر کرده، معلق کرد. ( جزئیات بیشتر )
رسانه «اینترسپت» چند روز قبل تر در گزارشی مشروح و با استناد به اظهارات چندین منبع مطلع و اعضای جداشده گروهک منافقین، افشا کرد که حشمت علوی یک فرد واقعی نیست، بلکه اسم رمز پروژه ای تبلیغاتی است که در قالب یک حساب جعلی در بسترهای مختلف شبکه های اجتماعی از جمله توییتر و فیسبوک ...

سرخط اخبار