شاهرود- استان سمنان هم زمان با سال روز ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) در رثای امام بزرگوار و بنیان گذار انقلاب اسلامی سیاه پوش شد و آیین عزاداری ویژه این روز در حال برگزاری است.

خبرگزاری مهر - گروه استان ها : سراسر استان سمنان در رثای روح الله (ره) غرق در عزاداری و ماتم است و مراسم مختلف ویژه سالروز ارتحال امام امت، امام خمینی (ره) در سراسر استان در حال برگزاری است همچنین مساجد جامع و مصلاهای استان روز گذشته و امروز شاهد برگزاری این ویژه برنامه های ارتحال امام هستند.
امروز یادآور ۳۱ سال دل تنگی برای امامی است که عروجش را کسی در باور نداشت امامی که روز تشییع پیکر پاکش چنان صحنه هایی رقم خورد که در تاریخ به ثبت رسید. صحنه هایی از حضور مردم از سراسر کشور به خصوص استان سمنان...
یاد خاطرات امام
مردم این استان از حضرت امام خاطرات فراوانی دارند از دیدار با امام در سال ۴۱ و قبل از تبعید ایشان به عراق، ترکیه و سپس فرانسه تا انقلاب اسلامی و اعزام گروه گروه رزمنده شاهرود و سمنان و دامغانی و.... برای دیدار با حضرت امام آن هم باکارت های کوچکی که نام رزمنده نام پدر و شهرستان اعزامی آن رویش نوشته می شد.
مثل کارتی که در وسایل شهید محسن شریف دیده می شد شهید جوان شاهرودی که در کنار برادرش دومین شهید خانواده لقب گرفت مثل کارتی که در وسایل شهید صانعی پیدا می شد او هم یکی عین همین را داشت. دیدار امام امت… قلب مستضعفان جهان. از آن کارت هایی که انتهایش می نوشتند خدایا عمر ما را لحظه کن و آن لحظه را به عمر امام بیفزا… اعزامی از شاهرود، سمنان… گرمسار. ..
مردم استان سمنان اما روز ۱۴ خردادماه ۶۸ را هم هرگز فراموش نمی کنند خیلی هایشان پیاده به راه افتادند تا از گرمسار و ایوان کی و آرادان خود را به تهران برسانند یا درراه وسیله ای جلوی پایشان ترمز کند تا بتوانند سوار آن شوند مگر می شد ماند. مردمی که شاید آن روز ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری