دبیر شورای عالی امنیت ملی درباره کناره گیری برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران عنوان کرد: «برایان» هم مثل «جان» ناکام از کاخ سفید رفت، شاید «مایک» هم قبل از رفتن «دونالد» مجبور شود، چمدان هایش را ببندد.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهپری اسلامی ایران امروز (جمعه) در توئیتی با اشاره به استعفای برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران نوشت: «هدف راهبرد ⁧‫فشار حداکثری‬⁩ از فروپاشی و تغییر نظام، به جلوگیری از ثروتمند شدن ⁧‫ایران‬⁩ تبدیل شد! «برایان» هم مثل «جان» ناکام از کاخ سفید رفت. شاید «مایک» هم قبل از رفتن «دونالد» مجبور شود، چمدان هایش را ببندد.» ⁧‫
وی از هشتگ #مقاومت_فعال در این توئیت استفاده کرده است.
به گزارش فارس، برایان هوک نماینده دولت آمریکا در امور ایران در مصاحبه با یک روزنامه آمریکایی از قصد خود برای استعفا از سمتش خبر داد.
مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا هم با صدور بیانیه ای از هوک تشکر کرد و گفت که او قصد دارد از سمتش کنار برود. پامپئو به نقش ادعایی هوک در آزاد شدن برخی از شهروندان آمریکایی که در ایران بازداشت شده بودند اشاره کرد.
مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا چند روز پیش در جلسه ای در مجلس سنا اذعان کرد که سیاست موسوم به کارزار فشار حداکثری علی رغم محدود کردن درآمدهای نفتی ایران به اهداف اصلی خودش دست پیدا نکرده است.
برایان هوک یکی از معدود مقام های آمریکایی بود که از خانه تکانی های دستگاه سیاست خارجی آمریکا در امان مانده و بعد از اخراج «رکس تیلرسون» از سمت وزیر خارجه آمریکا سمتش را حفظ کرده بود.
هوک، موضع گیری های بسیار تند و افراطی علیه ایران اتخاذ کرده و برای نمونه خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی ایران بود اما از ضرورت گفت وگوی مستقیم با تهران نیز سخن می گفت.
روزنامه «نیویورک تایمز» نیز در این باره نوشت خروج هوک ۵۲ ساله هر گونه شانس باقی مانده برای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار