ظریف: استعفایم به این دلیل بود که احساس کردم دیگر نمی توانم برند ایران را حفظ کنم/ کسانی که در فضای مجازی به من می گویند «دروغگو» فقط از آلبانی نیستند بلکه برخی از داخل هم این زحمت را می کشند/ چرا شکست پهپاد را می بینیم و شکست سیاست خارجی آمریکا را نمی بینیم/ اینکه می گویید برجام یک جسد است این جسد را خاک کنید شش قطعنامه شورای امنیت را داشته باشید آقای ترامپ هم برای شما جشن می گیرد

فرارو- وزیر امور خارجه گفت: اعتقاد دارم وزارت خارجه باید بالاتر از سیاست داخلی عمل کند اما متاسفانه ما را وارد سیاست داخلی کردند و این به ضرر کشور است.
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان عصر روز سه شنبه در جمع فعالان مجازی که در محل دفتر مطالعات وزارت امور خارجه برگزار شد گفت: شرایط کشور ما شرایط ویژه ای است. برخی ایراد می گیرند که شما 40 سال است دارید می گویید شرایط کشور ویژه است پس امر جدیدی نیست. من معتقدم کشور ما در وضعیتی است که همیشه باید با مشکلات برخورد کند. البته ما در مسیر خود اشتباه هم زیاد داشته ایم که طبیعی است؛ چرا که همواره خواستار آن بودیم همه چیز را از ابتدا بسازیم. ما نمی توانیم ساخته دیگران را صرفا مصرف کنیم. در خیلی موارد برای مان امکان پذیر نبود.
وی ادامه داد: من از شما این سوال را می پرسم؛ واقعا چه کسی در ایران دوست دارد درباره ایران آن طوری صحبت شود که ترامپ درباره عربستان صحبت می کند؟ برای خیلی از کشورها دیگران تصمیم می گیرند اما ما واقعا این مشکل را نداریم. این مسئله تا جایی برای ما و شما به عنوان فعالان فضای مجازی و فضای رسانه ها مهم است که وقتی یک خبرنگار روس که واقعا به خاطر جاسوسی دستگیر نشده است را می گیرند و بعد آزاد می کنند شما باور نمی کنید و می گویید چرا درباره سایر خبرنگاران از سایر کشورها اینطور برخورد نمی شود.
ظریف گفت: این خبرنگار را از اول نباید می گرفتند، اگر یک وقتی شما دلیل دستگیری اش را بفهمید متوجه خواهید شد که واقعا دلیل آزادی اش امری طبیعی بود اما این خوب است که شما سوال می کنید و همین سوال کردن نشان می دهد که ما کشوری نیستیم تحت اختیار و نظر کسی باشیم. ما انتخاب کردیم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار