رونق تولید کشاورزی در خداآفرین گامی در جهت اقتصاد مقاومتی

ایرنا پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۳
تبریز- ایرنا- کشاورزی رکن استقلال هر کشور بوده و تامین تولیدات راهبردی مثل گندم، کلزا، جو و برنج در واقع شاخص توسعه و مبنای استقلال و اقتدار ملل محسوب می شود اما با وجود این اولویت، رونق کشاورزی در برخی مناطق مستعد کشور مغفول مانده است.

به گزارش ایرنا، از چند سال گذشته افزایش تولید گندم و کلزا جزو سیاست های کلی نظام قرار گرفته است تا با تأمین نیاز داخلی به طور کامل از واردات این تولیدات کشاورزی بی نیاز شده و نیم نگاهی هم به صادرات داشته باشیم و در این راستا مقام معظم رهبری فرمایشات موکدی در این خصوص داشتند و برای تحقق آن مسوولان متولی برنامه ریزی هدفمندی را آغاز کرده اند.
کشت و صنعت خوشه صبا با درک درستی از این تأکیدات و اولویت های دولت از سال ۱۳۹۵ شمسی سرمایه گذاری برای تولید گندم، کلزا و جو را در شهرستان خداآفرین آغاز کرده و چشم اندازی را طراحی کرده تا در سال ۱۴۰۲ این منطقه بایر به منطقه تولید محصولات کشاورزی و در آینده به قطب کشاورزی ایران تبدیل شود.
شنیده بودیم اقدامات جهادگرانه مسوولان منطقه آزاد ارس، کشت و صنعت خداآفرین با همکاری وزارت جهادکشاورزی نتایج خوبی را به ارمغان آورده است، برای اینکه از نزدیک در جریان کارهای انجام شده قرار بگیریم راهی منطقه شدیم.
برای رسیدن به روستای باقراو غلو از بخش گرمادوز شهرستان خداآفرین جایی که کشت و صنعت خداآفرین سرمایه گذاری در بخش کشاورزی انجام داده است ۲۶۰ کیلومتر پر فراز و نشیب را از تبریز مرکز آذربایجان شرقی را پیمودیم.
برای رسیدن به محل کشت و برداشت گندم از جاده های پر پیچ و خم سنگلاخ و در ادامه جاده های بین مزارع بسیار ناهموار منطقه گرم، دورافتاده و محروم گذشتیم تا اینکه بلاخره تلالو خوشه های طلایی گندم چشمانمان را نوازش کرد.
ا همکاری مردم و مسوولان گام های بلندی برای تولید محصولات کشاورزی در منطقه مرزی خداآفرین برداشته شده است و چشم انداز آن آبادانی و اشتغال برای ساکنان روستایی و شهری این منطقه است.
برداشت ...

سرخط اخبار