اردبیل- ایرنا- نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی و سخنگوی کمیسیون عمران مجلس دهم اعلام کرد: طرح راه آهن اردبیل برای ریل گذاری در جریان سفر قریب الوقوع رئیس جمهوری به استان آماده شده است.

صدیف بدری روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: ریل گذاری ۱۵ کیلومتر از طرح مهم راه آهن اردبیل از سمت اردبیل اجرا می شود و قرارداد خرید ریل نیز منعقد شده است.
وی بیان کرد: برای تامین ریل مورد نیاز این طرح ملی، رایزنی و پیگیری شرکت راه آهن و مسئولان استان با ذوب آهن اصفهان در جریان است.
بدری با اشاره به اختصاص چهار هزار میلیارد ریال اعتبار برای این طرح در سال گذشته و همین میزان اعتبار در سال جاری از محل فاینانس بانک ملی و اعتبارات ملی افزود: پیش بینی می شود که این طرح در سال آینده به بهره برداری برسد.
وی خواستار پیگیری ادامه این خط ریلی کشور به سمت شمال استان اردبیل شد و اظهار داشت: این خط ریلی منطقی ترین و کم هزینه ترین مسیر ریلی در کریدور شمال جنوب محسوب می شود و با ادامه احداث آن تا منطقه مغان و گمرک مرزی در شهرستان بیله سوار، کل استان به شبکه ریلی کشور متصل خواهد شد.
به گزارش ایرنا، اجرای طرح راه آهن اردبیل که بر اساس برنامه زمان بندی شده قرار است اواخر سال آینده به بهره برداری برسد، این روزها سرعت گرفته و بنا به اعلام مسئولان استان همزمان با سفر قریب الوقوع رئیس جمهوری به اردبیل ریل گذاری می شود.
برای اجرا و اتمام این پروژه ۱۴ ساله، هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد اعتبار از محل فاینانس داخلی بانک ملی در سه قسط اختصاص یافته و علاوه بر این هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال نیز در قالب اعتبارات ملی به این پروژه اختصاص می یابد.
بر این اساس، در مدت سه سال و هر سال، ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریالی اعتبار مورد نیاز این طرح از طرف بانک ملی تامین شده و بخشی از اعتبارات نیز مورد نیاز طرح نیز از سوی دولت تامین می شود.
این طرح ریلی هم اکنون در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار