ایسنا نوشت: سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران ضمن تاکید بر لزوم آموزش نکات ایمنی و مقابله با حوادث به شهروندان نکاتی را درباره نحوه برخورد با حریق های کوچک تشریح کرد.

سید جلال ملکی در باره نحوه برخورد و اطفا حریق های کوچک که به اصطلاح به آن ها حریق موضعی گفته می شود اظهار کرد: حوادث آتش سوزی، حتی آن دسته از حریق های گسترده معمولا از یک شعله کوچک شروع می شوند.
وی با بیان بر اینکه به این حریق ها موضعی گفته می شود اظهار کرد: در بسیاری از موارد حریق اطفا حریق و شعله در لحظات اولیه حتی نیاز به خاموش کننده ها هم ندارد. برای مثال آتش سوزی هایی که در منزل اتفاق می افتد معمولا موارد مشخصی است که اگر شهروندان از وقوع آن زود باخبر شوند می توانند آن را اطفا کنند.
آب روی روغن داغ نریزید
ملکی با اشاره به شعله ور شدن غذا حین انجام پخت و پز گفت: اگر روغن آنقدری داغ شود که به درجه خوداشتعالی برسد خود به خود شعله ور می شود، در این شرایط برخی افراد که برای پاسخ به حادثه از تمرکز لازم برخوردار نیستند برای خاموش کردن آتش روی روغن داغ، آب می ریزند که همین اقدام باعث افزایش شعله وری می شود.
سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران ادامه داد: در زمینه این نوع از حریق های موضعی راه های بسیاری وجود دارد. در این مورد خاص می توان ضمن بستن شیر اصلی گاز، درب ماهیتابه یا قابلمه را بگذارند تا هوا به آتش نرسد.
وی جان افراد را در اولویت دانست و در این باره گفت: البته اگر شهروندان احساس کردند که با اقدام کردن نسبت به اطفا حریق جان خود یا اطرافیانشان در خطر می افتد باید حفظ سلامتی را در اولویت قرار دهند. حین وقوع حریق تماس با سازمان آتش نشانی تهران نیز یکی از اولویت ها است.
ملکی ضمن بیان اینکه برخورد با این دسته از حوادث طی کلاس های آتش نشانی تهران آموزش داده می شود گفت: اطفا برخی از این حوادث نیاز به خلاقیت هم دارد که ...

عناوین مهم خبری