پورمحمدی با اشاره به اینکه در بودجه سال آینده حقوق و دستمزد کارمندان، بازنشستگان و مستمری بگیران ۲۵ درصد افزایش یافته است، گفت: متناسب سازی حقوق و دستمزد همچنان ادامه خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری شبستان ، سید حمید پورمحمدی معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما گفت: در لایحه بودجه سال آینده حقوق و دستمزد کارمندان، بازنشستگان و مستمری بگیران ۲۵ درصد افزایش یافته است و متناسب سازی حقوق و دستمزد همچنان ادامه خواهد یافت.
وی گفت: حداقل حقوق ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده و حقوق زیر ۴ میلیون تومان از مالیات معاف است.
پورمحمدی ادامه داد: دولت به جز یارانه ها در زمینه معیشت، ساخت مسکن برای محرومان، بیمه تکمیلی ایثارگران و بیمه سلامت برای حدود ۳۰ میلیون نفر را برای سال آینده در نظر گرفته است، اما این ها کافی نیست و به جز بودجه دولت برنامه های ویژه ای برای حمایت از اقشار محروم جامعه دارد.
معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه گفت: در بودجه دستمزد و حقوق رشد ۲۵ درصدی دارد، اما دولت با همکاری مجلس و اختصاص منابع جداگانه روش های دیگری برای حمایت از دهک های پایین جامعه دارد.
وی افزود: ۱۶ هزار میلیارد تومان درلایحه بودجه سال آینده برای حذف فقر مطلق در نظر گرفته شده است که از طریق سازمان هدفمندسازی یارانه ها پرداخت می شود.
پورمحمدی ادامه داد: از موضوعات مهم برای سال آینده مسکن است که دولت به جز برنامه های سازمان برنامه و بودجه اختیارات ویژه ای به وزیر راه و شهرسازی برای استفاده از دارایی های خود در این زمینه داده است.
وی درباره قیمت حامل های انرژی گفت: در لایحه بودجه سال آینده هیچ گونه افزایش قیمتی برای این فرآورده ها پیش بینی نشده است.
او افزود: کل منابع و مصارف حوزه آب و برق به خودشان واگذار و فقط حامل های انرژی به عنوان منابع در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار