ساعت24 -رئیس مرکز فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه در حال حاضر کلیه مطالعات محققان در زمینه درمان کرونا با پلاسما و واکسن در مراحل تحقیقات اولیه قرار دارند، گفت: در صورت کسب مجوز از کمیته اخلاق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وسازمان غذا و دارو، رسماً اخبار مربوطه در این رابطه اعلام خواهد شد.

رئیس مرکز فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه در حال حاضر کلیه مطالعات محققان در زمینه درمان کرونا با پلاسما و واکسن در مراحل تحقیقات اولیه قرار دارند، گفت: در صورت کسب مجوز از کمیته اخلاق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وسازمان غذا و دارو، رسماً اخبار مربوطه در این رابطه اعلام خواهد شد.
دکتر اسماعیل قادری فر در گفت و گو با ایسنا با اشاره به استفاده از فناوری های نوین در درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا، افزود: استفاده از فناوری هایی چون پلاسما و یا سلول های بنیادی در مراحل تحقیقاتی وجود دارند و پس از انجام آزمایشات فاز حیوانی و کارآزمایی های بالینی در صورت کسب مجوز از کمیته اخلاق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وسازمان غذا و دارو، رسماً اعلام خواهد شد.
وی با بیان اینکه از زمان شیوع این ویروس گام های جدی در زمینه درمان، تشخیص و پیشگیری از این بیماری برداشته شده است، خاطر نشان کرد: در این راستا محققان و دانشمندان کشور سعی کرده اند که همپای تحقیقات دنیا حرکت کنند ولی این گام های در مراحل تحقیقات است و پس از کسب مجوزهای قانونی، آخرین دستاوردهای این حوزه اعلام می شود.
قادری فر تاکید کرد: استفاده از روش های نوین درمان تنها از سوی کمیته علمی ستاد کرونا به عنوان مرجع ملی در این زمینه اعلام خواهد شد، ادامه داد.
رییس مرکز فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به برخی اخبار در زمینه استفاده موفق آمیز از پلاسما برای درمان کرونا، خاطر نشان کرد: مردم به اخبار منتشر شده در فضای مجازی در این زمینه توجه نکنند و اخبار معتبر در این زمینه از سوی کمیته علمی کرونا منتشر خواهد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار