مسئولان ورامین در آستانه قیام خونین ۱۵خرداد سال ۴۲، از بیماران بیمارستان شهدای ۱۵خرداد عیادت کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شهرستان­های تهران، در آستانه سالروز قیام ۱۵ خرداد ۴۲ تعدادی از اعضا ستاد گرامیداشت ۱۵ خرداد ورامین با حضور در بیمارستان ۱۵ خرداد ورامین، از بیماران این بیمارستان عیادت کردند.
مسئولان با حضور در بخش های مختلف بیمارستان ۱۵ خرداد ضمن گفتگو با بیماران به عیادت از آن ها پرداختند ؛ در این برنامه معنوی شرکت کنندگان، ضمن دعا برای شفای بیماران شاخه های گل به بیماران اهدا کردند.
حجت الاسلام سید محسن محمودی امام جمعه موقت شهرستان ورامین در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کفن پوشان شجاع و جان بر کف دشت ورامین در روز ۱۵ خردادماه سال ۴۲ با مشت هایی گره کرده برای دفاع از مرجعیت شیعه قیام کردند.
وی قیام ۱۵ خردادماه را مبدا نهضت اسلامی خواند و گفت: حاصل شجاعت سال ۴۲، انقلاب شکوهمند اسلامی در سال ۵۷ بود، که خون مظلومان به بار نشست و ملت غیور ایران اسلامی طعم شیرین انقلاب اسلامی را حس کردند.
در پایان مراسم از همسر شهید سلامت (شهید مهینی) و پزشکان و پرستاران مدافع سلامت تجلیل به عمل آمد.
گفتنی است که مردم دشت ورامین در ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ در اعتراض به دستگیری امام خمینی (ره) از سوی رژیم شاه، ۲۷ کیلومتر راه را به سمت تهران پیاده طی کردند که در میانه راه در پل باقرآباد قیام آنان با رگبار مأموران ژاندارمری به خاک و خون کشیده شد.
پایان پیام/ 659

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری