نخست وزیر پاکستان قرار است روز شنبه در راستای تلاش های خود برای میانجی گری بین ایران و عربستان سعودی عازم ریاض شود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، یک روزنامه پاکستانی امروز جمعه گزارش داده «عمران خان»، نخست وزیر پاکستان شنبه برای یک سفر یک روزه عازم ریاض پایتخت عربستان سعودی خواهد شد. 
وبگاه روزنامه انگلیسی زبان «پاکستان تودی» نوشته سفر عمران خان بخشی از تلاش های او برای میانجی گری بین ریاض و تهران است. 
«شاه محمود قریشی»، وزیر خارجه پاکستان همراه با رئیس سرویس اطلاعات داخلی پاکستان روز چهارشنبه برای فراهم کردن مقدمات سفر عمران خان به عربستان رفته اند. 
روزنامه پاکستان تودی نوشته سفرهای زیاد مقام های نظامی و غیرنظامی پاکستان به عربستان سعودی و ایران ممکن است نشانه های از «برخی گشایش های حاصل شده» در نتیجه مانورهای دیپلماتیک آغاز شده توسط اسلام آباد باشد. 
از ماه مه سال جاری (اردیبهشت ماه) این چهارمین بار است که عمران خان به عربستان سعودی سفر می کند. او در ماه اکتبر، بعد از دیدار با «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان سعودی به ایران سفر کرد. 
پاکستان بعد از حمله به تأسیسات نفت عربستان سعودی در ماه سپتامبر تلاش هایی را برای میانجی گری میان تهران و ریاض آغاز کرده است. مسئولیت این حملات را انصارالله یمن به عهده گرفته، اما ریاض و واشنگتن ایران را عامل این حملات دانسته اند. 
این خبر در شرایطی گزارش شده که روزنامه وال استریت ژورنال چهارشنبه گزارش داد عربستان سعودی به دلیل نگرانی از اثرات تنش ها بر اقتصاد نفت محور این کشور موجب شده ریاض به صورت بی سروصدا در تلاش برای ترمیم روابط با ایران و سایر رقبای منطقه ای خود باشد. 
روزنامه وال استریت ژورنال با گزارش این خبر اضافه کرده تمایل جدید ریاض برای بهبود بخشیدن به روابطش با رقبای منطقه ای به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار