گروه استان ها ماجرای بازگشت به زندگی نوزاد ۲ماهه در غسالخانه آبدانان از تولد تا قصور پزشکی، صدور مجوز فوت و احیا چه بود؟ مسئولان دانشگاه علوم پزشکی ایلام پاسخگو نیستند.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام ؛ شامگاه پنجشنبه خبری با عنوان "زنده شدن کودک 2ماهه در غسالخانه" فضای رسانه ای ایلام را به خود مشغول کرد. این خبر حکایت از آن داشت که کودکی 2ماهه درپی قصور پزشکی در بیمارستان امام خمینی(ره) ایلام به تلقی آنکه فوت کرده، راهی سردخانه بیمارستان و سپس تحویل خانواده جهت انتقال به زادگاه وی در شهرستان آبدانان برای تدفین شده است.
خانواده کودک 2ماهه با تحویل پیکر به سمت آبدانان حرکت می کنند و با گذشت 175 کیلومتر فاصله آبدانان به ایلام، پیکر نوزاد را جهت غسل و انجام مسائل شرعی تدفین به غسالخانه آبدانان می برند و تحویل غسال می دهند.
روایت مرتضی بیگی، مسئول غسالخانه آبدانان از این اتفاق تلخ، شنیدنی است؛ "به رسم معمول جهت غسل میت وارد غسالخانه و با پیکر کودک 2ماهه ای روبه رو شدم که باید غسل داده شود؛ اما با نگاهی به پیکر نوزاد متوجه آن شدم که دارد نفس می کشد و دارای ضربان قلب است. اقدامات احیا با توجه به آموزش ها و دانسته های خود برای زنده شدن انجام و مراتب به اورژانس اعلام و پیکر نوزاد به بیمارستان منتقل شد."
با این وجود، "ایمانی" پدر نوزاد در ارتباط با چگونگی ماجرای بستری و اعلام مرگ نوزاد خود گفت: "2ماه پیش به علت پارگی کیسه آب مادر و زمان باقی مانده تا زایمان طبیعی، نوزاد از طریق سزارین در بیمارستان رسول اکرم(ص) آبدانان به دنیا آمد که متأسفانه با افت اکسیژن خون همراه شد."
وی افزود: بیمارستان رسول اکرم(ص) آبدانان بنابر شرایط پیش آمده و نبود امکان برای مراقبت ویژه اطفال؛ اقدام به اعزام این نوزاد به بیمارستان طالقانی ایلام می کند که نوزادمان به مدت 16روز در بخش مراقبت های ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار