واسطه ها از بازار فروش کالاها حذف شوند

ایرنا چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۲
تهران- ایرنا- رییس شورای عالی استان ها با بیان اینکه واسطه ها باعث افزایش قیمت کالاها می شوند، از وزیر صنعت خواست که واسطه ها از بازار کالاها حذف شوند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مرتضی الویری روز چهارشنبه در نشست هم اندیشی اعضای شورای عالی استان ها که با حضور رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، با بیان اینکه ساماندهی صنایع و مشاغل درون شهرها از مسائل مهم ماست، اظهار کرد: در مقطعی که شهردار تهران بودم، صنایع داخل شهر مشکلات بسیاری از قبیل پساب، آلودگی هوا و صوتی ایجاد می کردند و در آن مقطع بخشی از این صنایع را به خارج از تهران منتقل کردیم و به وضعیت خوبی رسیدیم.
وی با تاکید بر اینکه در حوزه صنایع نیازمندی های زیادی داریم، افزود: مترو نیازمندی بالایی به صنایع دارد و در گذشته بخش بسیاری از آن را وارد می کردیم و اکنون باید در داخل تولید کنیم.
رئیس شورای عالی استان ها با بیان اینکه وزارت صنعت متولی تجارت و بازرگانی است، گفت: در حال حاضر مسئله ایجاد بازارچه های مناسب در درون شهرها مهم است.
الویری افزود: در اقتصادهای ناسالم کالا از جایی که تولید می شود تا به مقصد برسد، در دست چند نفر می چرخد و قیمت آن بالا می رود، لذا حذف واسطه کمک به تغییر قیمت ها می کند.
۲۱۸۱*۱۱۹۳

سرخط اخبار