کینوا دانه ای باستانی و مادر همه دانه های گیاهی جهان است؛ آنقدر مقوی است که غربی ها از آن به جای گندم استفاده می کنند و آنقدر با ارزش غذایی بالاست که از آن به عنوان خاویار گیاهی یاد می شود.

به گزارش  گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا ؛ کینوا در خاک خراسان جنوبی به خوبی می روید و با اقلیم این منطقه سازگاری دارد؛ در واقع به خاطر رشد خوبش در بدترین و دشوارترین شرایط آب و هوایی مشهور است و برای همین است که در کویر برای بیابان زدایی هم کاشته می شود. وطن اصلی اش آمریکای جنوبی است، اما به خاطر خواص فوق العاده اش و سازگاری اش با هر منطقه آب و هوایی، کشت آن در همه مناطق ایران و از جمله این استان گسترش یافته است.
شبیه به غلات است و مانند آن پخته و مصرف می شود، ولی در اصل غلات نیست. این گیاه عضو خانواده چغندر و اسفناج است و سرشار از مواد پروتئینی است. آنقدر ارزش غذایی بالایی دارد که موجب مقایسه ی آن توسط سازمان خواربارجهانی با شیر خشک شده است. روش پختش هم خیلی ساده است و مانند برنج پخته می شود.
گرچه خواص کینوا دوای هر درد بی درمانی است؛ ضدپیری است و سرشار از پروتئین، منیزیم، فیبر، پتاسیم، آهن، کلسیم، فسفر، ویتامین های گروه ب، ویتامین ای و حاوی آنتی اکسیدان ها و همه ۹ آمینو اسید ضروری بدن است، اما خواص دیگری هم دارد.
به گفته محسن پویان، مدیر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، منگنز یک آنتی اکسیدان قوی است و سرعت فرآیند پیری را کاهش می دهد، در نتیجه کسانی که از ظاهر پوست خود در آینده نگران هستند، می توانند از کینوا به دلیل داشتن منگنز فراوان استفاده کنند.
وی با بیان اینکه کینوا دارای مقادیر زیادی پروتئین است که فرد را دچار سیری زودرس کرده و مانع از پرخوری می شود، وی همچنین تاکید کرد: کینوا علاوه بر تأمین بسیاری از نیاز های بدن، فرد را در کاهش وزن بدون هیچ گونه عوارضی یاری می کند. گرانول های نشاسته ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار