کاشان- ایرنا- معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به ظرفیت ها و فعالیت های شرکت های فناور و دانش بنیان در کاشان، بر لزوم ایجاد صندوق پژوهش و فناوری مستقلی در این شهرستان تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، سورنا ستاری روز سه شنبه در حاشیه بازدید از شرکت های دانش بنیان کاشان به خبرنگاران بیان کرد: اکنون اعتبار مورد نیاز از صندوق اصفهان تزریق می شود اما با توسعه ای که کاشان به ویژه در بحث پارک علم و فناوری دارد، خوب است که برای خود صندوق مستقلی داشته باشد.
وی اضافه کرد: در زمان حاضر قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان را داریم که در قالب آن بیش از ۱۳۰ نوع خدمات ارایه می شود اما امید می رود این میزان افزایش پیدا کند و با کمک مجلس و دولت بتوانیم خدمات جدیدی را اضافه کنیم و با قوانین در دست تدوین، اتفاق های خوبی را در آینده رقم بزنیم.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به سفر یک روزه خود به کاشان اظهار داشت: اتفاق های خوبی امروز در این شهرستان خواهد افتاد؛ در بحث طرح رصدخانه فاز ساخت آن به پایان رسیده و امیدواریم سال آینده برای بهره برداری آماده شود.
وی همچنین به رونمایی از نخستین جرثقیل ۵۵ تنی تلسکوپی خاورمیانه در کاشان اشاره کرد و افزود: شرکت سازنده از جمله واحدهای دانش بنیانی است که برای مدت زیادی با معاونت علمی و فناوری همکاری دارند و این کار را تا کنون کسی انجام نداده بود و برای نخستین بار شرکتی داخلی در حوزه تولید این نوع جرثقیل فعالیت می کند.
ستاری گفت: امید می رود کار توسعه یابد و به طور قطع حمایت می شود تا مدل های جدیدی از این دستگاه در داخل تولید شود؛ چون جزو نیازهای جدی کشور به شمار می رود و چندین هزار دستگاه از این جرثقیل ها در طرح های مختلف در حال کار هستند و با توجه به مسائل تحریم، احتیاج داریم تا این نوع شرکت ها توسعه پیدا کنند.
وی اضافه کرد: امید می رود خط شکنی که از سوی این شرکت اتفاق ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار