وزیر بهداشت ترکیه با بیان این که در تلاش تامین واکسنی قابل اطمینان هستیم از ادامه همکاری با چند کشور در زمینه تولید واکسن خبر داد.
به نقل از آناتولی ، فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه امشب در نشست مطبوعاتی در پردیس دانشگاه بیلکنت آنکارا در رابطه با روند تولید واکسن در راستای مقابله با کرونا گفت: با چندین کشور در زمینه ساخت واکسن همکاری می کنیم. در تلاش تامین واکسنی قابل اطمینان هستیم. همزمان با تلاش های ساخت واکسن در ترکیه، برای تامین زودهنگام واکسن از سایر کشور ها نیز هماهنگی های لازم را انجام دادیم.
وزیر بهداشت ترکیه در این زمینه ادامه داد: اولین تست واکسن ساخت شرکت سینوواک چین با مجوز وزارت بهداشت روی سه داوطلب از کادر درمانی دانشگاه حاجت تپه در ترکیه انجام شد. در مرحله بعدی ابتدا به ۱۲۰۰ در ادامه نیز به ۱۰ هزار نفر این واکسن تزریق خواهد شد.
کوجا در ارتباط با آزمایش واکسن ساخت روسیه گفت: با پایان فاز سوم آن، احتمال ارایه مجوزش از هفته آینده وجود دارد.
وزیر بهداشت ترکیه در ارتباط با شرایط کشور در زمینه مقابله با شیوع کرونا گفت: اکنون بار کادر درمانی نسبت به دوره اول پاندمی ۴-۵ برابر شده است. هر روز بطور میانگین ۱۰۰ هزار تست صورت می گیرد. افزایش موارد ابتلا و بیماران با وضعیت وخیم مانع مداوای هیچ کس نشده است.
وی افزود: ۵۱.۶ درصد از ظرفیت تخت خواب ها، ۶۶.۳ درصد از ظرفیت تخت خواب های بخش مراقبت های ویژه و ۳۳.۶ درصد از ظرفیت ونتیلاتورهای بیمارستان های ترکیه تکمیل شده است.
پایان همه گیری جهانی کرونا نزدیک شده است
وزیر بهداشت ترکیه گفت: اکنون تمام جهان دوره سخت تری دربرابر حملات ویروس، نسبت به اوایل این اپیدمی را ...

سرخط اخبار