«برهم صالح» رئیس جمهور، «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر، «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان عراق و «فائق زیدان» رئیس شورای عالی قضایی عراق در نشستی بر انحصار سلاح در دست دولت و حفاظت از هیات های دیپلماتیک و مقابله با اقدامات قانون شکنانه علیه امنیت و حاکمیت عراق تاکید کردند.

به گزارش « شیعه نیوز »، «برهم صالح» رئیس جمهور، «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر، «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان عراق و «فائق زیدان» رئیس شورای عالی قضایی عراق در نشستی بر انحصار سلاح در دست دولت و حفاظت از هیات های دیپلماتیک و مقابله با اقدامات قانون شکنانه علیه امنیت و حاکمیت عراق تاکید کردند.
در این دیدار که در کاخ ریاست جمهوری عراق برگزار شد، تازه ترین تحولات امنیتی و سیاسی و پیامدهای وضعیت کنونی مورد بحث و گفت وگو قرار گرفت.
حاضران این نشست تاکید کردند که تحولات امنیتی مرحله اخیر از جمله تداوم حملات به مراکز و مقرهای نظامی و مدنی و ادامه ترورها و ربایش فعالان اجتماعی، حمله به عراق و حاکمیت و مشروعیت ملی کشور به شمار می رود که بر مبنای آن دولت کنونی در راستای تحقق ثبات و حفظ اقتدار دولت برای بسترسازی برگزاری انتخابات زود هنگام طبق اصولی عادلانه تشکیل شده است همچنین این حملات وجهه بین المللی عراق و مناسبات خارجی آن را خدشه دار می کند.
مقامات ارشد عراق همچنین تصریح کردند که تداوم فضای ناامنی و پیامدهای آن، خسارت های سنگینی بر اقتصاد عراق و تلاش برای پشت سر نهادن بحران ناشی از کرونا و کاهش درآمدهای نفتی وارد می کند و فرصت برون رفت کشور از وضعیت کنونی به ساحل امنیت و ثبات را تحت الشعاع قرار می دهد.
صالح، الکاظمی، الحلبوسی و زیدان همچنین تاکید کردند که عراق تنها با تروریسم در وضعیت جنگ قرار دارد، تروریسمی که مردم عراق با میدان داری یگان های مختلف نظامی و امنیتی گام های بلندی در عقب راندن و پیروزی بر آن برداشتند.
مقامات مذکور همچنین تاکید کردند که اعلام جنگ تنها از صلاحیت و اختیارات نهادهای قانون گذاری و اجرایی عراق آن هم مبتنی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار