تاکید بر تقویت تشکل های کارگری/ توسعه مشاغل خرد بیکاری را مهار می کند

تابناک پنج شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۵
رئیس هیات مدیره صندوق کارآفرینی امید با تاکید بر لزوم حفظ اشتغال و جلوگیری از بیکاری کارگران گفت: توسعه مشاغل خرد بیکاری را مهار می کند.

علی ربیعی در جریان سفر به یزد و نشست با تشکل های کارگری با تبریگ هفته کارگر و مرور مسائل و مشکلات کارگری اظهار داشت: هفته کارگر به عنوان یک هفته نمادین مروری بر مجموعه مسائل و مشکلات کارگری است که سالانه تکرار می شود.
وی با بیان اینکه تلاش ها برای کاهش مشکلات کارگری ادامه دارد و مسئولان و تشکل ها به دنبال کاهش دغدغه های کارگران هستند، اضافه کرد: در پیچ و خم سختی های امروز مشکلات گذشته کارگری به نوعی فراموش شده و نتوانستیم به خوبی دستاوردهای 11 اردیبهشت را که تثبیت شده ترسیم کنیم و بگوییم با چه مخالفت هایی برای گرامیداشت این روز در رژیم سابق مواجه بودیم.
رئیس هیات مدیره صندوق کارآفرینی امید با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و با حمایت های امام راحل روز کارگر به نیکی گرامی داشته شد، افزود: جریان کارگری جریانی ریشه دار و مفصل است و سعی کرده با انقلاب اسلامی همراه باشد و معتقدم کارگران انقلابی ترین قشر در این نظام هستند که با همه مشکلات در کنار انقلاب ماندند.
وی با بیان اینکه کارگران با چنگ و دندان کارخانه هایی را که سرمایه گذاران آن گریخته بودند حفظ کردند، کفت: کارگران نجیبانه برای تولید ایستادند و با نجابت خود و تحمل سختی ها تا به امروز خط تولید را در انقلاب اسلامی حفظ کردند.
ربیعی با نگاهی گذرا به وضعیت 40 ساله کارگران عنوان کرد: شان و منزلت جامعه کارگری باید بیش از اینها باشد اما متاسفانه مسائلی که با آن روبرو هستیم دشواری های پیچیده ای را برای جامعه کارگری به بار آورده است.
وی با اعلام همبستگی و ابراز همدردی با کارگران سیل زده در کشور اظهار داشت: در بحران ها بسیاری از گروه ها و افراد خود را نشان می دهند و سعی ...