رئیس جمهوری و نخست وزیر لبنان بر ضرورت وادار شدن رژیم صهیونیستی به اجرای کامل قطعنامه ۱۷۰۱ و توقف تجاوزگری این رژیم تاکید کردند.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری رسمی لبنان، میشل عون امروز سفرای پنج کشور عضو شورای امنیت سازمان ملل را به حضور پذیرفت که در این نشست حسان دیاب نخست وزیر لبنان هم حضور داشت.
عون بر اهمیت ادامه و تقویت شراکت و همکاری میان ارتش لبنان و نیروهای یونیفل(نیروهای بین المللی مستقر در جنوب لبنان) و نقش این نیروها در رصد کردن تجاوزات روزانه رژیم صهیونیستی و ارائه گزارش این تجاوزات به شورای امنیت برای تبیین نقض مستمر قطعنامه 1701 و نقض حریم هوایی لبنان برای تجاوز به خاک سوریه تاکید کرد.
گزارش|چرا تل آویو و واشنگتن به دنبال تغییر عملکرد یونیفل در لبنان هستند؟
عون همچنین بر امیدواری کشورش برای بازپس گیری قریب الوقوع مزارع اشغالی شبعا و بخش شمالی شهرک الغجر از رژیم صهیونیستی تاکید کرد.
حسان دیاب هم خواستار ملزم شدن رژیم صهیونیستی به اجرای کامل قطعنامه 1701 و پایبندی سازمان ملل و شورای امنیت به حفظ ثبات در مرزهای جنوب لبنان شد.
آمار تجاوزات رژیم صهیونیستی به لبنان
نخست وزیر لبنان آمار تجاوزات رژیم صهیونیستی به حاکمیت کشورش طی سال 2019 میلادی را 2551 مورد تجاوز در زمینه هوایی، زمینی و دریایی اعلام کرد.
به گفته وی، در طول پنج ماهی که از سال 2020 می گذرد، هم مجموع تجاوزات رژیم اسرائیل به 374 مورد تجاوز زمینی، 386 مورد تجاوز دریایی و 250 مورد تجاوز هوایی رسیده است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری