تهران - ایرنا - براساس اطلاعیه سازمان هواشناسی، با تداوم فعالیت سامانه بارشی و نفوذ سامانه جدید به جنوب کشور احتمال کولاک، برف، صاعقه و بارش تگرگ در بخش هایی از جنوب و جنوب غرب کشور وجود دارد؛ بنابراین هموطنان از تردد غیرضروری در محورهای مواصلاتی خودداری کنند و کشاورزان مراقب محصولات خود باشند.

به گزارش سازمان هواشناسی، با تداوم فعالیت سامانه بارشی و نفوذ سامانه جدید به جنوب کشور از امروز شنبه ۱۶ آذرماه احتمال بارش باران و برف در در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، قم، لرستان، چهارمحال و بختیاری، غرب اصفهان، ارتفاعات زاگرس در استان های خوزستان، نیمه شمالی کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس، ایلام، دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین، البرز، تهران و غرب سمنان وجود دارد.
همچنین دراین روز در استان های خوزستان، بوشهر، جنوب فارس، نیمه جنوبی کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، خلیج فارس، دریای عمان و هرمزگان شاهد بارش باران و در برخی مناطق همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد تگرگ خواهیم بود.
در پیش از ظهر یکشنبه ۱۷ آذرماه بارش باران و برف در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، غرب کردستان و کرمانشاه، همدان، مرکزی، قم، شمال ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، جنوب اصفهان، شمال فارس، نیمه جنوبی کهگیلویه و بویر احمد، دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین، البرز، تهران، سمنان و خراسان شمالی، خراسان رضوی و ارتفاعات خوزستان دور از انتظار نیست.
همچنین در نیمه شرقی خوزستان، بوشهر، جنوب فارس، هرمزگان، جزایر خلیج فارس و دریای عمان، جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان، نوار شرقی یزد و خراسان جنوبی، بارش باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در مناطق جنوبی تگرگ پیش بینی شده است.
بعداز ظهر یکشنبه شاهد بارش برف و باران در دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین، البرز، تهران، سمنان، خراسان شمالی و شمال استان مرکزی و بارش باران گاهی ...

سرخط اخبار