ایتنا - یک کارشناس سواد رسانه ای: پیش از فیلتر کردن، حداقل نظرسنجی کنید!

یک کارشناس رسانه نسبت به فیلترینگ بی ضابطه در اینترنت و عدم توجیه افکار عمومی در این خصوص انتقاد کرد و نسبت به تبعات آن هشدار داد.
وی به عنوان مثال، با اشاره به بررسی ها و نتایجی که در باره فیلترینگ تلگرام داشته، گفت: «فیلتر کردن تلگرام، قبح استفاده از فیلترشکن را شکست.»
-  پس لرزه های فیلترینگ تلگرام
-  افزایش صعودی کاربرد تلگرام در ایران
به گزارش ایتنا ، در نشست نقد و اندیشه که توسط روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و با موضوع «تولید محتوا در فضای مجازی» برگزار شد، سید بشیر حسینی استاد دانشگاه و رییس باشگاه سواد رسانه ای به موضوع فیلترینگ و پیامدهای آن پرداخت.
در دنیای جدید قدرت دست مردم است
آقای حسینی که از مجریان یک مسابقه پربیننده تلویزیون هم بوده، در این نشست در باره تولید محتوا در فضای مجازی و مشکلاتی که در این حوزه وجود دارد با بیان اینکه نهادها نگران قدرت خود هستند، تصریح کرد: در دنیای جدید قدرت دست مردم است و نهادها پدر سالاری گذشته را ندارند و مردم هم به ابزار دسترسی پیدا کرده اند، به همین دلیل فاصله ها بین این دو کم شده است.
وی با بیان اینکه اکنون میلیون ها دانش آموز و معلم در شبکه شاد تولید محتوا می کنند، گفت: در دنیای امروز ارتباطات از حالت عمودی بالا به پایین به حالت افقی در آمده است و باید مردم تشویق شوند در این فضا تولید و مصرف محتوا داشته باشند.
با فیلتر تلگرام قبح استفاده از فیلتر شکن شکست
به گزارش ایتنا رییس باشگاه سواد رسانه ای پیشنهاد نظرسنجی به تصمیم گیرندگان فیلترینگ ارائه کرد و گفت: کسانی هستند که سال ها برای تولید محتوا در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام زحمت کشیده اند و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار