خوزستان در یک قدمی قرنطینه

لوگوی سلامت نیوز سلامت نیوز . سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ساعت ۱۲:۵۱

سلامت نیوز : بیش از یک ماه از به صدا درآمدن زنگ خطر پیک جدید کرونا در خوزستان گذشته است. اوایل بهمن بود که مسئولان علوم پزشکی و کادر درمان حاضر در بیمارستان های خوزستان با افزایش مراجعه های سرپایی این زنگ خطر را به صدا درآوردند و آن را مقدمه ای برای ورود استان به پیک سوم دانستند.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه همشهری ،حالا هشدار ها به وقوع پیوسته و پیک سوم کرونا در خوزستان با شیوع گسترده ویروس جهش یافته (کرونای انگلیسی) همزمان شده است. همین مسئله موجب شده از روز جمعه رؤسای 6بیمارستان اهواز، مسئولان و نمایندگان، بارها موضوع قرنطینه سراسری خوزستان را مطرح کنند. این در حالی است که رئیس جمهوری هم رو زگذشته برای پیگیری این موضوع به وزیر کشور دستور ویژه داده است.
درخواست اول به نتیجه نرسید
رئیس مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی از درخواست و پیگیری ۱۸نماینده این استان برای تعطیلی ۲هفته ای خبر می دهد و به همشهری می گوید: «این درخواست به رئیس جمهوری داده شده و ستاد مدیریت کرونای خوزستان هم بر این تعطیلی مصر است، اما متأسفانه ابتدا درخواست اول ما در ستاد ملی کرونا مورد موافقت قرار نگرفت و دلیل آن را هم نمی دانیم.»سیدکریم حسینی از رایزنی نمایندگان با هیأت دولت و معاون رئیس جمهوری و همچنین رایزنی استاندار با وزیر بهداشت و کشور برای قرنطینه سراسری خوزستان خبر می دهد و می افزاید: « منتظر تأیید هیأت دولت برای قرنطینه سراسری هستیم.»
ضرورت قرنطینه سراسری استان
11شهر خوزستان در وضع قرمز قرار دارند و ویروس کرونای انگلیسی به سرعت در حال انتشار است. رئیس مجمع نمایندگان خوزستان تأکید می کند بیمارستان های استان پاسخگوی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار
پنبه زن
پنبه زن
لوگوی شبکه خبر شبکه خبر .