وزیر اقتصاد روسیه اعلام کرد در راستای فاصله گرفتن هر چه بیشتر روسیه از دلار، مسکو به دنبال انتشار اوراق قرضه به یورو و یوآن چین است.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به گزارش فارس، آنتون سیلوآنوف، وزیر اقتصاد روسیه، اعلام کرد که این کشور می خواهد طی سال آینده اوراق قرضه "یوروباند" را با ارزهایی مانند یوآن و یورو و بدون استفاده از دلار منتشر کند.
وی در حاشیه اجلاس صندوق بین المللی پول و بانک جهانی در پاسخ به سؤالی در مورد تاثیر تحریم های آمریکا بر بازار بدهی دولتی روسیه گفت که مسکو طی سال های اخیر به سمت عرضه اوراق قرضه به یوآن چین رفته و ما البته می توانیم این اوراق را به یورو هم منتشر کنیم.
این وزیر روس ادامه داد اگرچه سرمایه گذاران به یورو کمتر هستند اما مسکو هیچ مشکلی با تحریم های دلاری در فروش اوراق قرضه ندارد و قصد ندارد اوراق قرضه با ارز مبنای دلار منتشر کند.
اوایل سال جاری آمریکا دور جدید تحریم ها علیه روسیه را اجرایی کرد که این تحریم ها از همکاری بانک های خارجی در حوزه انتشار اوراق قرضه با روسیه جلوگیری می کند.
این اقدام با هدف فاصله گرفتن هر چه بیشتر از دلار در دستور مار دولت روسیه انجام شده و سوءقصد به جان یک جاسوس روس در انگلیس بهانه دور جدید تحریم های آمریکا علیه روسیه بوده است.
لینک کوتاه کپی لینک

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار