فقر عامل افزایش ریسک بیماری های قلبی در مردان، عوارض سزارین، افراد مجاز به بوتاکس، خواص شگفت انگیز نان جو و بهترین ورزش برای چشم ها را در بسته خبری سلامت ایمنا بخوانید.

به گزارش خبرنگار ایمنا ؛ یک متخصص زنان، زایمان و نازایی گفت: زنان باردار باید تا آنجا که ممکن است زایمان طبیعی کنند و تنها در مواردی مشخص سزارین را انجام دهند. افرادی که سابقه سزارین قبلی یا تنگی لگن دارند، جنین آن ها خیلی بزرگ است یا در مواقعی که پاها یا اندام های جنین در مقابل دهانه رحم قرار گرفته باشند یا سر جنین به سمت پایین نچرخیده باشد، وجود جفت سرراهی و خون ریزی های دوران بارداری، انجام سزارین ضرورت پیدا می کند.
شیرین نیرومنش، اظهار کرد: سزارین در اوایل و سال های قبل عوارض زیادی داشت. این عمل مانند هر عمل جراحی دیگری ممکن است عوارض جراحی و بیهوشی داشته باشد که از جمله عوارض جراحی آن می توان به خون ریزی هنگام عمل و عفونت پس از عمل اشاره کرد.
این متخصص زنان، زایمان و نازایی، گفت: بیشتر متخصصان بیهوشی انجام سزارین را با بی حسی موضعی از کمر یا اسپاینال (اپیدورال) پیشنهاد می کنند. در این روش به کمک سوزن های خیلی باریک بین مهره های کمر فرد داروی بی حس کننده تزریق می شود، بنابراین انجام سزارین به کمک این روش بسیار خوب است، زیرا دارویی به جریان خون مادر و جنین وارد نمی شود.
وی افزود: در برخی موارد که انجام بی حسی موضعی از کمر برای مادران امکان پذیر نیست، مادر به طور کامل بیهوش می شود و تحت عمل سزارین قرار می گیرد. به احتمال زیاد عوارض بیهوشی کامل از بی حسی موضعی بیشتر است.
نیرومنش، تأکید کرد :  زنان باردار قبل از انجام عمل سزارین باید تحت بررسی کامل قرار بگیرند تا اگر سابقه بیماری های قلبی، ریوی، کلیوی، کبدی و اختلالات انعقادی خون دارند یا اینکه در طول بارداری به دیابت، فشارخون بالا یا مسمومیت بارداری مبتلا هستند ، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار