امام جمعه زنجان با اشاره به دشمنی امریکا و همراهی نوکران داخلی برای انکار توفیقات و پیشرفت های کشور، گفت: استقلال علمی، کشور زا از تحریم ها و وابستگی ها مصون می دارد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از زنجان، آیت الله علی خاتمی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهر زنجان اظهار کرد: در سال 59 شهر خرمشهر به اشغال کامل حزب بعث درآمد که به همت ایثارگری رزمندگان این شهر آزاد شد.
امام جمعه زنجان با تسلیت سالروز شهادت آیت الله اشرفی اصفهانی گفت: شهدا سرمایه های اصلی و مهم کشور هستند.
آیت الله خاتمی از دانش آموزان هم به عنوان سرمایه های کشور یاد کرد و گفت: خانواده ها در کنار مدرسه نقش مهمی در تربیت و رشد علمی این قشر دارند.
نماینده ولی فقیه در استان زنجان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: 2 هزار نفر از نخبگان، دانشمندان و آینده سازان کشور با مقام معظم رهبری دیدار داشتند که در این دیدار رهبری خطوط کلی را مشخص و مهربانانه حاضران را راهنمایی کردند.
به گفته خطیب جمعه زنجان، معظم له نخبگان را پاره تن ایران عزیز دانستند و کار توسط این افراد را راه کار حل مشکلات کشور در همه ابعاد دانستند.
وی با اشاره به رتبه های برتر کشور در عرصه های علمی گفت: جهش علمی و نوآوری در این عرصه به همت نخبگان و دانشمندان کشور حاصل شده است.
امام جمعه زنجان اظهار کرد: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری ما باید برای فرا گرفتن دورترین علوم، تلاش کنیم تا در آینده هر کسی که خواست علوم را یاد بگیرد، ناچار به فرا گرفتن زبان فارسی باشد.
پایان پیام/ 73

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار