پرداخت ۳۲میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی استان سمنان

خبرگزاری مهر سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۱

به گزارش خبرنگار مهر ، علیرضا آشناگر بعدازظهر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران در حاشیه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان به میزبانی فرمانداری گرمسار بابیان اینکه همراهی بانک ها و مسئولان در راستای رونق تولید بسیار حائز اهمیت است، اظهار داشت: در این کارگروه پرداخت ۳۲ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی استان تصویب شد.
وی با اشاره به بررسی مشکلات چهار واحد تولیدی گرمسار که در معرض تعطیلی قرار گرفته اند، افزود: مشکلات مالیاتی، کمبود نقدینگی و تأمین مواد اولیه ازجمله مهم ترین مسائلی که این واحدها را درگیر کرده است.
استاندار سمنان با اشاره به شعار سال جدید و سخنان مقام معظم رهبری در ابتدای سال خاطرنشان کرد: شعار رونق تولید یک استراتژی و خط و مشی برای حاکمیت است و باید دولت و مردم با همکاری و همدلی برای رفع موانع تولید اقدام کنند.
آشناگر با تأکید بر اینکه همه امکانات باید متمرکز شود تا موانع تولید در استان سمنان برطرف شود، تصریح کرد: پرداخت تسهیلات رونق تولید نقش مؤثری در راستای رفع مشکلات این عرصه ایفا می کند و مدیران باید به این امر توجه ویژه ای داشته باشند.
وی بابیان اینکه استان سمنان عملکرد خوبی را در حوزه تسهیلات رونق تولید داشته است، اضافه کرد: سمنان در شاخص پرداخت چهارمین استان کشور بود که با توجه به بضاعت استان های بزرگ این موقعیت خوبی است و ما درصدد هستیم رتبه نخست را در این عرصه کسب کنیم.
به گزارش خبرنگار مهر ، در تسهیلات رونق تولید سال ۹۷ بالغ بر ۶۱ درصد تسهیلات برای استان سمنان جذب شده است.

سرخط اخبار