کارشناسان بازار سرمایه یکی از دلایل نزول شاخص کل بورس را نزدیک شدن به تحولات انتخاباتی آمریکا می دانند.

به گزارش خبرنگار حوزه بورس، بانک و بیمه گروه اقتصادی خبرگزاری آنا ، روند نزولی بورس همچنان ادامه دارد تا ساعت 10 امروز شاخص کل بورس با 33 هزار 139 واحد کاهش به یک میلیون و 379 هزار و 215 واحد رسید که پس از شروع ریزش بورس از اوایل تیرماه، این مقدار کمترین میزان شاخص بوده که با از دست دادن محدود یک میلیون و چهارصد هزار به دست آمده است.
شاخص کل هم وزن نیز امروز با 3448 واحد کاهش به 390 هزار و 432 واحد رسیده که نسبت به روز قبل 0/88 درصد کاهش داشته است.
تاکنون موثرترین نمادها بر شاخص کل، نمادهای فولاد، فملی، شپنا، کگل و شتران بوده اند همچنین پربیننده ترین نمادهای نیز خودرو، فملی،شپنا و فولاد بوده اند.
تعادل نسبی بازار نسبت به روزهای منفی گذشته
در حال حاضر حجم فروش بسیاری از نمادها بالا بوده که سهامداران به دلیل ترس از ادامه روند نزولی بازار اقدام به فروش سهام خود کرده اند.
از سوی دیگر بسیاری از خریداران با رسیدن برخی نمادهای اثرگذار و شاخص بورس به کمترین قیمت های یک سال اخیر، اقدام به خرید حجم بالایی از آن کرده اند.
علاوه بر این امیدواری بخشی از سهامداران به بازگشت بازار نیز موجب کاهش حجم صف های فروش شده و بخشی از سهامداران تنها نظاره گر بازار بوده و برای خرید یا فروش اقدامی نکرده اند.
در مجموع دلایل فوق نشان می دهد که بازار نسبت به روزهای منفی گذشته تعادل بیشتری داشته و این موضوع خود را بیش از گذشته در صف های فروش نشان داده است.
حتی برخی از کارشناسان بازار معتقدند که محدوده یک میلیون و سیصد هزار برای حمایت و بازگشت بازار بسیار مناسب بوده و روند فعلی نیز برای آغاز صعود در کوتاه مدت بسیار مناسب است.
تفاوتی بین ترامپ و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار