فرماندار ویژه شهرستان آبادان امروز از قرنطینه ی ورودی ها و خروجی های شهرستان از ساعت ۱۸، جمعه هشتم فروردین لغایت ساعت ۱۸ جمعه پانزدهم فروردین خبر داد.

به گزارش خبرنگار برنا از آبادان، سید زین العابدین موسوی ظهر امروز در نشست ویژه ستاد مبارزه با کرونا ویروس شهرستان آبادان با دستور کار قرنطینه ی شهرستان که در سالن اجتماعات الغدیر فرمانداری آبادان برگزار شد، اظهار کرد: امیدواریم در این سال که از سوی رهبری فرزانه سال"جهش تولید" نامگذاری شده است، بتوانیم با هم افزایی تمام پتانسیل شهرستان آبادان به این مهم جامه ی عمل بپوشانیم.
او با تشریح وضعیت شیوع کرونا ویروس در کشور گفت: از همان ابتدا که این بیماری در کشور شیوع پیدا کرد، در سطح آبادان نیز پس از گذ شت چند روز شاهد اولین نشانه ها از بیماری بودیم. با علم به این موضوع که دانشکده علوم پزشکی آبادان شهرستان های شادگان و خرمشهر را نیز تحت پوشش خود دارد، بیماران خرمشهری و شادگانی هم در بیمارستان آیت اله طالقانی آبادان که به عنوان مرکز معین درمانی جنوب غرب استان مشخص شده است، بستری شدند. از این بابت برنامه ریزی و اقدامات کنترلی این بیماری در جنوب غرب خوزستان بر عهده ی ما قرار دارد. مردم از ما توقع دارند تا با اجرای درست دستورالعمل ها مانع از بالا رفتن آمار بیماری در منطقه شویم.
رییس شورای سلامت شهرستان آبادان با تقدیر از کادر درمانی شهرستان و مسوولین دانشکده علوم پزشکی آبادان، با شاره به آخرین آمارها افزود: از ابتدای شروع اپیدیمی بیماری کرونا تا کنون ۱۶ هزار و ۳۱۶ بیمار با عارضه تنفسی به مراکز درمانی محدوده دانشکده علوم پزشکی آبادان مراجعه نمودند که از این تعداد بیش از یک هزار نفر در بیمارستان آیت الله طالقانی بستری شدند که با طی روند بهبودی حدود ۹۰۰ نفر با حال عمومی خوب بهبود یافته و ترخیص شدند و هم اکنون ۷۲ نفر بیمار بستری داریم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار