رئیس دادگستری شهرستان ابرکوه گفت: با تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز، باید اراضی را از دستبرد متجاوزان و فرصت طلبان محفوظ داشت.

مجتبی رحمت زاده رئیس دادگستری شهرستان ابرکوه گفت: در راستای صیانت از اراضی ملی باید پیشگیری همراه با فرهنگ سازی و آموزش را به عنوان مهمترین اصل در حفاظت از عرصه های ملی در دستور کار قرار داد.
وی در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان ابرکوه بیان داشت: صیانت و حفاظت از حقوق بیت المال، مسئله ای مهم و اساسی برای دستگاه قضایی بوده و با حساسیت خاصی نسبت به موضوعات مطروحه در این حوزه ورود پیدا می کند.
این مقام قضایی بر قاطعانه عمل کردن تمامی دستگاه های متولی در اجرای وظایف قانونی خود تاکید کرد و اظهار داشت: تمامی نهادهای اداری، حاکمیتی، دولتی یا غیر دولتی می بایست در جهت اجرای قانون و پیشگیری از وقوع جرم توجه و دقت کافی را داشته باشند.
وی افزود: با تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز، باید اراضی را از دستبرد متجاوزان و فرصت طلبان محفوظ داشت.
رحمت زاده یادآور شد: مردم در صورت مشاهده هرگونه اقدام در خصوص تصرفات غیر مجاز اراضی ملی و دولتی مراتب را به دستگاه قضایی و نهادی ذی ربط اطلاع دهند.
وی بر پیگیری بودجه طرح جامع حد نگار و نظارت بر مصرف آن، تأکید کرد و ابراز داشت: اجرای طرح جامع حد نگار می تواند از بسیاری از تعدی و تجاوزات به اراضی ملی جلوگیری نماید.
این مقام قضایی تقویت گشت های یگان حفاظت اراضی ملی، را خواستار شد و گفت: گشت های یگان باید با اهتمام بیشتر از اراضی مجموعه خود صیانت نمایند و با گشت های مستمر از طمع ورزی افراد سودجو و فرصت طلب جلوگیری نمایند.
رئیس دادگستری شهرستان ابرکوه، عدم ارائه خدمات رفاهی و شهری به ساختمان های غیر مجاز ساخته شده در محدوده اراضی ملی از راهکار های پیشگیری از تعدی به اراضی دولتی دانست و بیان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار