وزیر نفت گفت: در تولید گاز در پارس جنوبی از قطر جلوتر هستیم و تولید روزانه ما از قطر جلوتر است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، بیژن نامدار زنگنه در ارتباط تلفنی با بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما در پاسخ به اینکه اجرای طرح در پارس جنوبی در دریا به پایان می رسد به چه معنا است، گفت: معنای این فرآیند آن است که همه سکوها نصب می شوند و همه خطوطی که گاز را از سکوهای دریا به خشکی می آورند، نصب و عملیاتی می شوند و تولید در حد طراحی در این فازها به انجام می رسد.
وی ادامه داد: در ۲۷ فاز متعارف پارس جنوبی خواهیم توانست حدود ۸۰۰ میلیون متر مکعب گاز خام را به خشکی منتقل و در پالایشگاه ها پالایش و در شبکه سراسری تزریق کنیم.
زنگنه افزود: بخشی از این گازها به خوراک پتروشیمی ها تبدیل و یا به عنوان گاز مایع صادر می شود و بخشی هم در داخل، مصرف می شود.
وزیر نفت گفت: اکنون حدود ۷۰۰ میلیون مترمکعب گاز از فازهای مختلف پارس جنوبی تولید داریم که تا آخر سال ۵۰ میلیون متر مکعب به این رقم اضافه می شود.
نامدار زنگنه در پاسخ به این پرسش که وزارت نفت چه برنامه ای برای جبران کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی و عبور از تحریم ها دارد؟ گفت: برنامه های تحریم شکن خود را اعلام نمی کنیم و تلاش می کنیم با تمام قدرت و احساس مسئولیت نسبت به ملت مان عمل کنیم و در مقابل دشمنی که ظالمانه به حقوق ما تجاوز کرده است ایستاده ایم و از همه امکانات برای صادرات نفت و فرآورده های آن استفاده کنیم.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار