اراک - ایرنا - مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی گفت: ۱۲۰ هزار ماسک برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در ۱۸ آموزشگاه آزاد و سه مرکز دولتی این اداره کل تولید شد.

«سعیدرضا شاه محمدی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این ماسک ها باهمکاری ۷۰ نفر از مهارت آموزان در شهرهای اراک، خمین، ساوه و دلیجان، شازند، فرمهین و نراق تولید شده اند.
وی اظهار داشت: بخشی از ماسک های تولیدی در اختیار دانشگاه علوم پزشکی استان،خانه سالمندان و بهزیستی قرار گرفته و تعدادی در بین مردم توزیع شده است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی گفت: همچنین سه مرکز فنی و حرفه ای استان نیز در اختیار بسیج سازندگی قرار داده شده تا در تولید ماسک مشارکت داشته باشند.
شاه محمدی افزود: ۱۰ نفر از نیروهای ماهر فنی و حرفه ای استان با دانشکده اطهر که از سوی افراد خیر راه اندازی شده در تولید ماسک و گان ویژه کادر درمانی بیمارستانی همکاری دارند.
وی اظهار داشت: تولید اقلام بهداشتی از جمله ماسک و گان در استان تا شکست کرونا ادامه دارد و این اداره کل نیز از امکانات خود در این راستا استفاده خواهد کرد.
کرونا، ویروس شایعی است که با علایم سرماخوردگی مشاهده می شد، اما از سال ۲۰۰۲ این ویروس جهش ژنتیکی داشته و ابتدا خود را با بیماری سارس، پس از آن مرس و در حال حاضر به شکل کووید ۱۹ نشان داده که با دوره نهفتگی ۲ تا ۱۴ روز و با تظاهراتی نظیر تب بالا، سرفه، تنگی نفس، سردرد و گاهی با اسهال و استفراغ همراه است.
نخستین مورد مثبت به ویروس کرونا در استان مرکزی پس از استان قم در اول اسفندماه سال ۹۸ مشاهده شد و تاکنون شمار مبتلایان به این ویروس در این استان به ۹۵۷ نفر رسیده است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار