دل پر رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه

برخی دستگاه ها عملکرد فرا قانونی دارند

واحد مرکزی خبر شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۱
رئیس اتاق کرمانشاه از نامناسب بودن اکوسیستم فضای کسب و کار کشور گلایه کرد و گفت: یکی از دلایل این امر عملکرد فراقانونی برخی دستگاه ها است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه به نقل از روابط عمومی اتاق کرمانشاه، کیوان کاشفی در نشست فعالان اقتصادی با رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه که امروز (۱۸ آبان) برگزار شد با اشاره به نامناسب بودن فضای کسب و کار در کشور، گفت: حدود ۱۰ سال اخیر، در شرایطی که از خارج کشور به شدت تحت فشار بودیم به جای آنکه در داخل کشور تسهیل گری صورت گیرد از داخل نیز فشار مضاعفی را متحمل شدیم
وی یکی از مهمترین عوامل این فشار ها را قوانین و مقررات دست و پاگیر دانست و تاکید کرد: این عوامل شرایط را برای تولید و فعالیت اقتصادی در کشور سخت کرده است.
عضو هیات رئیسه اتاق ایران یادآور شد: مشکل دیگر بدعتی است که طی دو سه سال اخیر در برخی دستگاه های اجرایی فراگیر شده و آن عملکرد فراقانونی دستگاه ها است که از برخی خلاء های موجود هم استفاده می کنند.
به گفته کاشفی، حجم زیادی از پرونده هایی که بخشی خصوصی در دیوان عدالت اداری تشکیل داده مربوط به همین عملکرد فراقانونی دستگاه ها است که متناسب با شرایط جنگ اقتصادی کنونی که کشور در آن قرار دارند نیست.
وی از عملکرد برخی از بانک ها و سخت گیری های آن ها نیز انتقاد کرد و گفت: با چه منطقی تسهیلات ۵۰۰ میلیون تومانی یک فعال اقتصادی بعد از چند سال سر از پنج میلیارد تومان درمی آورد و بانک ها نیز برای اینکه پول خود را وصول کنند از هردست آویزی استفاده می کنند.
رئیس اتاق کرمانشاه از عملکرد برخی کارشناسان در بدنه دستگاه های اجرایی و بانک ها نیز گلایه کرد و یادآور شد: نظر یک کارشناس می تواند کار فعال اقتصادی را که هفت خوان را طی کرده تا چند ماه عقب بیندازد.
کاشفی از تاثیر برخی فساد های اقتصادی بر فضای کسب و کار هم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار