نماینده مجلس: وزیر جوان دولت کارنامه قابل قبولی دارد

ایرنا چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۱
سنندج - ایرنا - نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزیر آن از نظر نمایندگان مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی، کارنامه مثبت و قابل قبولی دارد.

سید احسن علوی روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری کردستان و رونمایی از طرح های ارتباطات و فناوری اطلاعات که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، اظهار داشت: معدل عملکرد وزارتخانه ارتباطات و فناوری اطلاعات مثبت است و جای تقدیر دارد.
وی زیرساخت ارتباطی را از ارکان مهم توسعه هر کشوری اعلام کرد و افزود: کردستان به عنوان استانی مرزی که ۱۲۸ کیلومتر مرز با عراق دارد، باید به صورت ویژه دیده شود و توسعه ارتباطات در آن سرعت بیشتری بگیرد.
علوی افزود: اگر زیرساخت قوی برای این استان که مشکلاتی در حوزه های مختلف دارد، اندیشیده نشود، فرصت ها به تهدید تبدیل می شود.
نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی از وزیر ارتباطات خواست تا وعده ها و برنامه های خود را در کردستان عملی کند و تا در آینده بازخورد مثبت آن دیده شود.
وی خواستار افزایش اینترنت ۳G و ۴G، جایگزینی سیستم های فرسوده با سیستم های نوین، پایداری شبکه ارتباطی فیبر نوری، رفع نقاط کور ارتباطی را از وزیر ارتباطات شد.
علوی با اشاره به هزینه بر بودن ایجاد زیرساخت ها در کردستان به واسطه صعب العبور بودن مناطق روستایی، گفت: در حال حاضر ضعف ارتباطی در برخی جاده های اصلی استان از جمله گردنه صلوات آباد و جاده مریوان - سنندج را هم شاهد هستیم که امیدواریم برای آن چاره اندیشی شود.
تقویت زیرساخت ارتباطی اورامان خواسته گردشگران
نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی هم یکی از مشکلات منطقه گردشگری اورامان را ضعف ارتباطی و نبود اینترنت اعلام کرد و خواستار تقویت آن شد چون علاوه بر مردم، گردشگران هم خواستار تقویت این زیرساخت هستند.
منصور مرادی صعب ...

سرخط اخبار