جاده زنجان - طارم - فومن - شفت، در انتظار همت مسئولان دو استان

ایسنا شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۰
ایسنا/زنجان بازگشایی محور زنجان طارم فومن شفت، مطالبه جدی و به حق مردم شهرستان طارم از مسئولان است.

مقوله راه همواره به عنوان یکی از مهم ترین زیرساخت های توسعه در جوامع مختلف مطرح بوده و سرمایه گذاران نیز برای حضور در منطقه خاص، یکی از آیتم هایی را که مدنظر دارند، بحث راه و محورهای مواصلاتی است که باعث می شود توسعه این مناطق با سرعت بیشتری محقق شده و ساکنان این مناطق نیز به دلیل برخورداری از این ظرفیت، ثمرات حضور سرمایه گذاران و به تبع آن رونق اقتصادی را در شهر و استان خود تجربه کنند.
شهرستان طارم یکی از مناطق خوش آب و هوای استان زنجان است که به دلیل وجود ظرفیت های بالقوه کشاورزی و تنوع گیاهی به هندوستان ایران شهره است که در کنار همه این ظرفیت ها، وجود راه های ازتباطی مناسب می تواند موجب تسریع در روند توسعه این شهرستان شود.
یکی از راه هایی که می تواند موتور حرکت توسعه و پیشرفت مناطقی چون طارم، فومن و شفت شود، راه ارتباطی آب بر به شفت فومن است. بازگشایی و احداث این راه ارتباطی نقش مهمی در توسعه دو استان زنجان و گیلان دارد و می تواند نقش مهمی برای کشاورزان و دامداران برای فروش و انتقال و عرضه محصولات کشاورزی و تولیدات دامی ایفا کند.
سالانه حدود ۴ میلیون مسافر و گردشگر وارد روستای تاریخی قلعه رودخان در استان گیلان می شود؛ جایی که می تواند با برقراری ارتباط جاده ای، سهم به سزایی در ورود و خروج مسافر از استان زنجان به استان گیلان و برعکس داشته باشد.
اهمیت بهسازی و آسفالت این راه در ارتباط دو استان به ویژه در تعریف شهرستان طارم به عنوان دروازه ورود گردشگری بر کسی پوشیده نیست و با توجه به ویژگی های طبیعی و آب و هوای خنک منطقه گردشگری و توریستی ییلاقی دیزآب شهر آب بر به ویژه در فصول گرم سال، اگر تنها ۱۰ درصد گردشگران از جاده ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار