خبرگزاری مهر ، گروه استان ها- زهرا بهرامی: پس از سه دهه متروکه بودن جزیره آشوراده، رئیس دولت تدبیر و امید در نخستین سفر استانی خود به گلستان وعده داد طرح گردشگری در آشوراده اجرا می شود و «آشوراده کلید توسعه گلستان می شود» و پیش از آن هم در دولت هشتم و نهم استاندار گلستان وعده داده بودن «آشوراده را کیش شمال می کنیم».
پس از تمام وعده های کوچک و بزرگ برای پایان دادن به کتروکه ماندن آشوراده، طرح طبیعت گردی آشوراده پس از یک دوره طولانی کش وقوس بین سازمان حفاظت محیط زیست و استانداری گلستان و میراث فرهنگی مصوب شد اما این مصوبه هم پایان اماواگرها در خصوص آشوراده نبود.
با مزدک دربیکی، عضو هیئت علمی دانشگاه، دارنده مدرک دکترای محیط زیست و داور میراث طبیعی جهانی در اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت و منابع طبیعی یونسکو (IUCN) در خصوص آشوراده به گفتگو نشستیم.
*پس از تصویب طرح طبیعت گردی آشوراده همچنان اما و اگرها در خصوص آشوراده وجود دارد و برخی از کارشناسان موافق و عده ای مخالف اجرای طرح در این جزیره هستند.
دولت ابتدا باید مشخص کند به مطالعات کارشناسی اعتقاد دارد یا ندارد؛ اگر ندارد که بگوید من هرآنچه را دوست دارم اجرا می کنم شماهم لطفا حرف کارشناسی نزنید. این دولت ادعا می کند محیط زیستی ترین دولت است که به اعتقاد من دروغ بزرگ است چراکه کارنامه این دولت در حوزه محیط زیست چیز دیگری را نشان می دهد.
اگر دولت به نظرات کارشناسی اعتقاد دارد آشوراده با توجه به موقعیت ژئوپلتیک آن و بحث های توان ارزیابی سرزمینی و همچنین مطالعات ریز، فقط توان طبیعت گردی دارد و بیشتر از این هم جواب نمی دهد. نمی دانم چه اصراری است کسانی هم که دم از محیط ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار