برج دبی جزء بلندترین آسمان خراش های دنیاست و از برج های معروف دنیا است که همه ساله بر ارتفاع آن اضافه میشود. شما در هر نقطه دبی که قرار بگیرید میتوانید به آسانی این بنای بلند را مشاهده کنید.

از زمان ماقبل تاریخ، برج ها به دست بشر ساخته شده اند. دیوارهای شهر باستانی اریحا( یکی از نخستین دیوارهای شهری که احداث شد ) توسط برجی سنگی تکمیل شد. تمدّن های بعدی غالباً برج های نگهداری را بعنوان قسمتی از قلعه و سنگر خویش می ساختند تا مکانی امن و بلند را فراهم آورند که نگهبان بتواند محیط اطراف را زیر نظر بگیرد. در دو هزاره اخیر اقسام برجها ساخته شده اند از جمله برج ناقوس، برج ساعت، گلدسته ها و برج های ارتباطی.
در زیر معروف ترین برج های جهان را با هم مرور می کنیم.
1. برج ایفل (Eiffel Tower)
برج ایفل نماد فرانسه و یکی از مشهورترین نمادها در دنیا است. برج ایفل توسط گوستاو ایفل بعنوان طاق ورودی برای نمایشگاه بین المللی پاریس در سال 1889 احداث شد . با ارتفاع 300 متری، ایفل تا سال 1930 بلند ترین برج دنیا بود، تا این که ساختمان کرایسلر احداث شد . از دوران ساخت این برج، بیش از 200 میلیون نفر از برج ایفل دیدن نموده اند تا تبدیل به پربازدیدترین بنا در دنیا شود.
2. برج کج پیزا (Leaning Tower of Pisa)
برج مشهور جهانی پیزا در طول دوره ای حدوداً 177 ساله ساخته شد. مدت کوتاهی بعد از شروع ساخت آن در سال 1173، برج به خاطر فونداسیون ضعیف شروع به فرو رفتن کرد و به مدت تقریباً یک قرن به حال خود رها شد. زمانی که ساخت آن از سر گرفته شد، مهندسان طبقات بالایی را یکی بلندتر از دیگری ساختند تا شیب آن را جبران کنند و ساخت برج بالاخره در نیمه دوم قرن چهاردهم به پایان رسید. از سال 2001، برج معروف پیزا مجدداً به روی کسانی که تمایل دارند از 296 پله آن بالا بروند، باز شد.
3. برج کاپیتال گیت(دروازه پایتخت) ابوظبی
برج کاپیتال ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار