شرکت لوازم خانگی و دکور «ایکیا» در آلمان به مسلمانان اجازه داد تا از پارکینگ این شرکت برای ادای نماز با حفظ فاصله اجتماعی استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از الوفد، شرکت لوازم خانگی و دکور «ایکیا» در آلمان در اقدام فوق العاده ای به صدها نفر از مسلمانان اجازه داد تا در پارکینگ خودروی این شرکت نماز عید فطر را با حفظ فاصله اجتماعی برپا کنند.
عکس های شگفت انگیزی از ادای نماز عید مسلمانان در این پارکینگ با حفظ فاصله اجتماعی منتشر شده است. این درحالی است که مساجد این کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل است. زیرا دولت آلمان از تجمع افراد در مکان های بسته جلوگیری می کند.
امام جماعت یک مسجد در شهر وتسلار در نزدیکی فرانکفورت درخواستی را به مدیر این شعبه ایکیا ارایه داد تا از پارکینگ بزرگ آن برای برپایی نماز استفاده کنند. مسئولان این شعبه به سرعت از این درخواست استقبال کردند و موافقت خود را اعلام کردند.
باتوجه به مساحت زیاد این پارکینگ، همه مسلمانان این منطقه توانستند با حفظ مسافت امن و با رعایت فاصله اجتماعی که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اتخاذ شده است، در این مکان نماز خود را برپا کنند.
گفتنی است، مسلمانان بزرگترین اقلیت مذهبی در آلمان به شمار می آیند؛ به طوری که در دهه 19 کشور آلمان به یکی از مهمترین مراکز اسلام شناسی تبدیل شد. مرکز اسلامی هامبورگ یک مرکز بین المللی در این کشور است. در آلمان مسلمانان از لحاظ دینی آزادی دارند و بیشتر مسلمانان می توانند مسایل مذهبی خود را آزادانه انجام دهند. نیمی از آنها، به شدت پایبند ادای تکالیف و وظایف مذهبی هستند.
پایان پیام/ 44

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری