سازمان هواشناسی با پیش بینی برف و باران ۵روزه در اکثر مناطق کشور از کاهش ۱۰درجه ای دما در سواحل دریای خزر طی آخر هفته خبر داد.

- اخبار اقتصادی -
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی کشور امروز در برخی مناطق واقع در شرق و شمال شرق کشور بارش پراکنده روی می دهد. از بعدازظهر امروز با شمالی شدن جریان ها روی دریای خزر و ورود سامانه بارشی جدید، بارش باران در سواحل غربی خزر شروع می شود.
بر اساس اعلام سازمان هواشناسی فردا در استان های ساحلی دریای خزر، مناطقی از شمال غرب و شمال شرق و ارتفاعات البرز بارش باران، وزش باد و در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف روی خواهد داد.
 روز جمعه در استان های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، سواحل غربی و مرکزی خزر و استان های واقع در دامنه های البرز مرکزی و دامنه های زاگرس مرکزی بارش باران، برف و وزش باد و در مناطق جنوبی رعد و برق پیش بینی می شود. روز شنبه 16 آذرماه بارش ها در نیمه غربی کشور تشدید خواهد شد و برای برخی مناطق هرمزگان و سواحل دریای عمان در این روز رگبار و رعد و برق پیش بینی شده است.
سازمان هواشناسی اعلام کرده روز یکشنبه هفته آینده برای اکثر مناطق کشور بارش پیش بینی می شود و دمای هوا از امروز در سواحل دریای خزر 4 تا 6 درجه افزایش یافته و فردا و روز جمعه 5 تا 10 درجه کاهش خواهد یافت.
از بعدازظهر امروز تا روز جمعه دریای خزر و روزهای جمعه و شنبه شمال و مرکز خلیج فارس مواج پیش بینی می شود.
هواشناسی ایران| بارش سنگین برف و باران در راه است
هواشناسی ایران| پیش بینی برف و باران 5روزه در اکثر مناطق کشور
هواشناسی ایران| هشدار کولاک برف و سیلاب در 15 استان

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار