مشهد- ایرنا- فرمانده سپاه امام رضا(ع) خراسان رضوی گفت: نخستین کنگره ملی شهدای این استان سال ۱۳۸۸ در مشهد برگزار شد و مطابق برنامه ریزی دومین کنگره ملی ۱۸ هزار شهید خراسان رضوی سال ۱۴۰۰ برگزار می شود.

سردار یعقوبعلی نظری روز یکشنبه در نشست هم اندیشی قرارگاه رسانه ای خراسان رضوی با حضور مدیران رسانه های استان افزود: این قرارگاه در دو سال زمان باقیمانده به برپایی دومین کنگره شهدای خراسان رضوی نقش مهمی در تولید محتوا و هرچه مردمی کردن این کنگره ملی دارد.
وی به طراحی چهار کنگره شهدا در شهرستانهای نیشابور، سبزوار، تربت حیدریه و کاشمر در همین چارچوب و هماهنگی برای برپایی هرچه باشکوهتر این رویداد ملی اشاره و بیان کرد: پس از پایان جنگ تحمیلی در تمام استانهای کشور و برخی شهرهای برجسته کنگره ملی شهدای دفاع مقدس به صورت سالانه برگزار می شود.
فرمانده سپاه امام رضا(ع) خراسان رضوی ادامه داد: قرارگاه رسانه ای استان برای تولید محتوا و برنامه ریزیهای لازم به منظور اثربخشی هرچه بهتر کنگره شهدا اقدامات مناسب و بهنگام را انجام دهد زیرا بسیاری از مشکلات اقتصادی و معیشتی موجود در جامعه با پیاده سازی فرهنگ ایثار و شهادت در مسیر مطلوب برای رفع قرا می گیرند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: ۳۰۰ کانون فرهنگی و هنری مساجد برای برگزاری هرچه بهتر کنگره ملی شهدای استان آماده همکاری هستند.
جعفر مروارید مساجد را بهترین ظرفیت برای ترویح فرهنگ ایثار و شهادت توصیف و بیان کرد: می توان از این فرصت در راستای تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بهره گرفت.
وی گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در ۲۸ شهرستان این استان فعالیت دارد لذا می توان با هم افزایی این ظرفیت و دیگر نهادهای مرتبط به بهترین نحو دومین کنگره ملی ۱۸ هزار شهید خراسان رضوی را در سال ۱۴۰۰ را برگزار کرد. 
خراسان رضوی در طول هشت سال دوران دفاع مقدس ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار