اجاره پیاده رو برای کاسبی؛ هر موزاییک ۵۰ هزار تومان

مشرق نیوز جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲:۳۰
هر دستفروش برای پهن کردن بساط به حداقل چهار موزاییک نیاز دارد. با این توصیف برای اجاره هر بساط با چهار موزاییک، روزانه ۲۰۰ هزار تومان باید بپردازد.

به گزارش مشرق ، بسته به اینکه صنفی پردرآمد است یا کم درآمد و با توجه به نوع کالا، میزان اجاره معبر در پایتخت و سبک آن متفاوت است. هم اکنون در بعضی نقاط خیابان ولیعصر که جزو نقاط گران دستفروشی محسوب می شود، قیمت اجاره هر موزاییک، ۵۰ هزار تومان تعیین شده است.
بیشتر بخوانید:
هر دستفروش برای پهن کردن بساط به حداقل چهار موزاییک نیاز دارد. با این توصیف برای اجاره هر بساط با چهار موزاییک، روزانه ۲۰۰ هزار تومان باید بپردازد. اما در برخی معابر عمومی که پردرآمد نیست و به اصطلاح پاخور خوبی ندارد، هر موزاییک به قیمت ۵ هزار تومان اجاره داده می شود. این رقم ها براساس گزارش هایی گفته می شود که به مسئولان شهری ارائه شده است. در محدوده مرکزی شهر، حد فاصل میدان انقلاب تا میدان فردوسی نیز معابر به صورت هفتگی اجاره داده می شود. رقم اجاره ها از ۳۰۰ هزار تومان برای یک هفته شروع می شود و بسته به مکان و نوع کالا فرق می کند. در واقع این رقم به نقاطی اختصاص دارد که پاخور کمتری دارند.
دستفروش ها موظفند پیش از شروع کار این مبالغ را پرداخت کنند و در غیر این صورت اجاره پهن کردن بساط را نخواهند داشت. شاید بپرسید این اجاره ها به جیب چه کسانی می رود؟ آیا موجر، شهرداری تهران است؟ یا نه حدس می زنید که مغازه دارها نرخ ها را بالا و پایین می کنند؟ مغازه دارها البته بخشی از این شبکه بزرگ محسوب می شوند، اما اراذل و اوباش به اذعان دستفروشان، صاحبخانه های اصلی معابر بزرگ تهران هستند. آن ها بسته به پاخور بودن منطقه، روزانه ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار تومان از هر دستفروش اجاره می گیرند و البته در قبال واگذاری مکان، حفاظت از بساط آن ها را هم بر عهده دارند و زمانی که ...

سرخط اخبار