تهران - ایرنا - یک کارشناس بازار سرمایه گفت: اختلال سیستم معاملاتی در بازار از جمله عوامل تاثیرگذار بر افت چند روز اخیر بازار سهام بود که این مشکل اکنون به ریسک جدی و جدید معاملاتی تبدیل شده است.

«روزبه شریعتی» امروز (دوشنبه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اختلال سیستم معاملاتی در بازار را به عنوان عامل تاثیرگذار بر افت چند روز اخیر بازار سهام دانست و افزود: این اختلال اکنون به ریسک های جدید معاملاتی تبدیل شده است و علاوه بر پیش بینی و تاثیر سهام عدالت بر بازار، روند گزارش دهی شرکت ها و قیمت های جهانی، پیش بینی خرابی هسته معاملات نیز جزو گزینه تاثیرگذار بر بازار به شمار می رود که این ریسک هر روز در حال افزایش است.
این کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: معاملات در بازار هفته گذشته به دلیل خرابی هسته با یک ساعت تاخیر آغاز به کار کرد، در بازار روز گذشته هم سفارش گیری از طریق سیستم معاملاتی بلاتکلیف بود که این موضوع زمینه نگرانی در بازار را فراهم کرد و باعث ایجاد رفتارهای هیجانی از سوی سرمایه گذاران شد.
وی گفت: نکته قابل توجه روند منفی معاملات بازار در روز گذشته نسبت به هفته گذشته این بود که با توجه به مشکلات موجود صف های فروش سنگین در بازار ایجاد نشد و همچنان شاهد محفوظ ماندن ماهیت معاملات در بازار بودیم.
ترس فعالان بازار از صف های طولانی خرید و فروش
شریعتی به عواملی که در تغییر مسیر بازار سهام و افت شاخص بورس در معاملات روز گذشته تاثیرگذار بود اشاره کرد و افزود: بازار روز شنبه بعد از افت ٣٠ درصدی که تجربه کرد در حال پیش روی به سمت تعادل، حمایت از بازار و سهم ‍هایی که افت پنج درصدی را تجربه کرده بودند پیش رفت.
وی ادامه داد: اغلب فعالان حاضر در بازار که تمایل به سرمایه گذاری بلندمدت و میان مدت در بازار دارند بیشتر به دنبال ایجاد تعادل در معاملات هستند و از معاملاتی که قرار باشد هر روز بازار با افت و خیزهای عجیب و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری