معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه پرداخت تسهیلات ازدواج نسبت به سال ۹۲، ۱۰ برابر شده است، گفت: با وجود افزایش تسهیلات، بررسی ها نشان می دهد افزایش این وام کمکی به افزایش ازدواج نکرده است.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز ، محمد مهدی تندگویان در دیدار با معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده برای آغاز هماهنگی در امور مشترک دو نهاد گفت: معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان موضوعات و دغدغه های مشترک زیادی با معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری دارد که مایل هستیم در این موضوعات به وحدت رویه و گفتمان واحد در دولت برسیم تا بتوانیم با هماهنگی و کار مشترک و هم افزا گام های مهم تر، اساسی تر و موثرتری برای جامعه هدفمان برداریم.
وی با بیان این که دولت تدبیر و امید در موضوع پرداخت وام ازدواج مشکلات را به صفر رسانده است، اظهارکرد: در این دولت پرداخت تسهیلات ازدواج نسبت به سال ۹۲ ۱۰ برابر شده است. با این وجود بررسی ها نشان می دهد افزایش وام و تسهیلات ازدواج کمکی به افزایش ازدواج نکرده است.
معاون وزیر ورزش و جوانان با ارائه گزارشی از آمار وام ازدواج و فعالیت های این معاونت گفت: با توجه به موضوعات مشترکی که داریم باید یک کار مشترک مطالعاتی و اجرایی برای رسیدن به وحدت رویه و جلوگیری از آسیب های جوانان و دختران و زنان کشور انجام دهیم.
معصومه ابتکار نیز در این نشست با اعلام آمادگی برای پژوهش مشترک و سریع در امور مشترک دو نهاد اظهارکرد: باید کار مشترک مطالعاتی و هماهنگ با برش استانی برای مقابله با آسیب های اجتماعی صورت بگیرد اما در کنار آن نیز می توانیم برنامه های اجرایی مناسب مثل آموزش های پایه ازدواج و مهارت های ارتباطی را با کمک و مشارکت یکدیگر در سطوح مختلف انجام دهیم.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به فعالیت های خوب تشکلهای جوانان گفت: شبکه سازی تشکل ها در موضوعات تخصصی کار بسیار خوبی است که وزارت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار