متخصص تغذیه گفت: از آنجا که ارزش تغذیه ای میوه های درشت و ریز با هم تفاوتی ندارند هیچ توصیه و الزامی برای خرید میوه های درشت تر نیست؛ در بعضی موارد برای درشت تر شدن اندازه میوه از کودهای نیتراته استفاده می شود که برای سلامتی زیان بارهستند.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، در نزد عامه مردم میوه های درشت از خاصیت بهتری برخوردارند و هنگام خرید میوه و صیفی جات میوه های درشت اقبال بیشتری برای خریداری شدن توسط مردم را دارند؛ این در حالی است که میوه های با اندازه بزرگ تر دارای سموم بیشتری بوده و مقدار بیشتری از این سموم را از خاک دریافت کرده اند.
سید مرتضی صفوی، متخصص تغذیه در گفت وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، درباره اینکه « آیا هنگام خرید میوه و صیفی جات نوع درشت آن را خریداری کنیم یا نوع کوچک؟ »، اظهار داشت:برخلاف باور عامه مردم فکر می کنند میوه های خوب و با ارزش فقط میوه های درشت و به اصطلاح مجلسی هستند؛ در تمام دنیا میوه ها را بر اساس کیفیت شان طبقه بندی، بسته بندی و قیمت گذاری می کنند؛ حال دقیقا چه میوه ای بهتر است؟
وی ادامه داد: از آنجا که ارزش تغذیه ای میوه های درشت و ریز با هم تفاوتی ندارند هیچ اجبار، توصیه و الزامی برای خرید میوه های درشت تر نیست؛ ضمن اینکه در بعضی موارد برای درشت تر شدن اندازه میوه از کودهای نیتراته استفاده می شود که برای سلامتی  زیان بار هستند؛  بنابراین خرید میوه هایی با اندازه متوسط را توصیه می کنیم.
این متخصص تغذیه بیان داشت: گاهی مهمان ها میوه های بزرگ را پوست می گیرند و نمی توانند تمام آنها را بخورند؛ به همین دلیل اسراف می شود؛ این مسئله نیز دلیل دیگری برای توصیه به خرید میوه های کوچکتر است.
صفوی افزود: اگر به مکان هایی که میوه های بسته بندی تازه می فروشند دسترسی دارید، از خرید فله ای میوه در حجم بالا بپرهیزید؛ زیرا امکان خراب شدن میوه هایی که فله ای و زیاد خریداری می شوند وجود دارد؛ از طرف دیگر امکان وجود میوه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار