سلامت نیوز :آمارهای رسمی حاکی از آن است که شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در سراسر جهان همچنان رو به افزایش است.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، کروناویروس جدید که عامل بروز بیماری کووید-۱۹ است، اولین بار در ماه دسامبر در چین گزارش شد و در حال حاضر به ۱۹۹ کشور و منطقه از سراسر جهان گسترش پیدا کرده است.
تا لحظه انتشار این خبر شمار کلی مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان ۷۸۵ هزار و ۸۰۷ نفر بوده که ۳۷ هزار و ۸۲۰ نفر از آن ها جان باخته و ۱۶۵ هزار و ۶۵۹ نفر نیز بهبود یافته اند.
به طور کلی در جهان ۵۸۲ هزار و ۳۲۸ مورد ابتلای فعال به کروناویروس جدید وجود دارد که از این میان ۵۵۲ هزار و ۸۴۰ مورد معادل ۹۵ درصد از مبتلایان وضعیت خفیف داشته و تنها ۲۹ هزار و ۴۸۸ مورد معادل ۵ درصد از مبتلایان در وضعیت وخیمی قرار دارند.
ایالات متحده آمریکا با ۱۶۴ هزار و ۲۵۳ مورد ابتلا و ۳۱۶۷ قربانی در صدر فهرست مبتلایان جهانی قرار گرفته است. ۵۵۰۷ نفر از مبتلایان این کشور نیز بهبود یافته اند.
ایتالیا نیز ۱۰۱ هزار و ۷۳۹ مورد ابتلا به ثبت رسانده که از این میان ۱۱ هزار و ۵۹۱ نفر جان خود را از دست داده و ۱۴ هزار و ۶۲۰ نفر بهبود پیدا کرده اند.
اسپانیا نیز با افزایش شمار مبتلایان و ثبت ۸۷ هزار و ۹۵۶ مورد ابتلا در رتبه سوم فهرست مبتلایان جهانی کرونا قرار گرفت. تاکنون ۷۷۱۶ نفر از مبتلایان این کشور جان خود را از دست داده و ۱۶ هزار و ۷۸۰ نفر نیز بهبود یافته اند.
شمار مبتلایان در چین که شیوع تا حدود زیادی کنترل شده ۸۱ هزار و ۵۱۸ نفر اعلام شده است. شمار قربانیان و بهبود یافتگان نیز در این کشور به ترتیب ۳۳۰۵ و ۷۶ هزار و ۵۲ نفر اعلام شده است.
در آلمان نیز شمار مبتلایان ۶۶ ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار