انتقاد شدید مقتدی صدر از روند اصلاحات در عراق

ایلنا سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۰

رهبر جریان صدر عراق روز گذشته- دوشنبه- با انتقاد شدیدی نسبت به روند اصلاحات در این کشور، بر عزم خود برای اصلاح آفت های موجود بین مردم بدون توسل به گزینه سلاح تأکید کرد.
به گزارش ایلنا به نقل از سومریه نیوز، «مقتدی صدر» رهبر جریان صدر عراق روز گذشته- دوشنبه- با انتشار توئیتی در انتقاد از روند اصلاحات نوشت: «هم وطن عزیز! فساد سیاستمداران در عراق کاملا واضح روشن است، من در این باره بحث نخواهم کرد چرا که مسئولیتم به اندازه یک نقطه سر خط است! اما این بدان معنا نیست که تمام مسئولیت را بر عهده سیاستمداران و سردمداران دولتی واگذار می کنیم چرا که حضرت علی فرموده هر آن طور که شما باشید، حکومت نیز با شما رفتار خواهد کرد. این حدیث دو معنا دارد: نخست اینکه اگر شما خوب باشید، حکومت شما نیز خوب است و در غیر این صورت نه! اما مفهوم دوم اینکه: اگر انتخاب آنها توسط شما از طریق عملیات دموکراتیک صحیح و درست باشد، شما نیز صالح و شایسته خواهید بود و در غیر این صورت نه».
وی در ادامه توئیت خود نوشت: «به طور کل مردم نباید شانه از مسئولیت خود خالی کنند و نباید خطاها و اشتباهات خود را و حتی حمایت از سیاستمداران فاسد را منکر شوند..... هم اکنون شکاف ها و خلأهای بزرگی وجود دارد که فقط به حوزه دینی و اعتقادی محدود نیستند، بلکه در زمینه های اخلاقی، فرهنگی، اجتماعی، قانونی، علمی و میهنی نیز وجود دارند». 
وی در ادامه افزود: «آری! من پس از آن که تلاش کردم با گوشه گیری، انزوا، اعتکاف و خلوت با خداوند متعال خود را اصلاح کنم و سپس تلاش کردم تا افراد وابسته به خودم و حتی برخی نزدیکانم را که شما آنها را مورد اعتماد من می دانستید، اصلاح کنم، اکنون می خواهم ...