نتایج یک بررسی تازه حاکی از آن است، یک پنجم از نوجوانان آمریکا و یک چهارم بزرگسالان مبتلا به بیماری پیش دیابت هستند.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دیلی میل، نتایج یک بررسی تازه حاکی از آن است، یک پنجم از نوجوانان آمریکا و یک چهارم بزرگسالان مبتلا به بیماری پیش دیابت هستند.
محققان داده های مربوط به ۵.۸۰۰ نوجوان و بزرگسال را بین سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۶ بررسی کردند و دریافتند که ۱۸ درصد از نوجوانان و ۲۴ درصد از بزرگسالان قند خون بالا و خطرناکی دارند.
مردها دو برابر بیش از سایرین احتمال ابتلا به پیش دیابت داشتند و بزرگسالان جوان اسپانیایی بالاترین میزان را داشتند.
پژوهشگران سی دی سی که مسؤول این پژوهش بوده اند تأکید می کنند، این آمار جدا از افرادی است که در حال حاضر به این بیماری مبتلا هستند. 
تخمین زده می شود، بیش از ۲۶ میلیون نفر در حال حاضر به دیابت مبتلا هستند و دست کم حدود ۸۰ میلیون نفر با توجه به میزان قند خون، پیش دیابت دارند.
سوابق نشان می دهد که ۱۸ درصد افراد ۱۲ تا ۱۸ ساله و ۲۴ درصد بزرگسالان ۱۹ تا ۳۴ ساله مبتلا به پیش دیابت هستند، به این معنی که قند خون آنها به طور غیر بهداشتی زیاد است، اما وضعیت آنها برگشت پذیر است.
رابرت آر ردفیلد ، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها گفت: رژیم های غذایی ضعیف، عدم ورزش و استرس در بین جوانان امروزی عامل زمینه ساز دیابت است.
پیش از این، شایع ترین نوع دیابت در میان کودکان و جوانان دیابت نوع یک بود، بیماری که گمان می رود ناشی از ژن ها یا محیط باشد و باعث می شود بدن از نظر انسولین به صورت مزمن مقاوم باشد.
دیابت نوع ۲ از دیرباز در بین بزرگسالان شایع تر بوده، زیرا از نزدیک با رژیم غذایی ضعیف و عدم ورزش همراه است.
داده های جدید که امروز در ژورنال JAMA ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار