ایسنا/زنجان فرمانده انتظامی استان از اجرای عملیات مبارزه با تبلیغات غیرقانونی، تولید و توزیع داروهای غیرمجاز تقلبی، همزمان با ۱۰۰ کشور جهان با هماهنگی سازمان اینترپل با عنوان عملیات پانجیا در کشور و استان زنجان خبر داد.

سردار رحیم جهانبخش در گفت وگو با ایسنا، گفت: مهم ترین هدف از اجرای طرح عملیاتی پانجیا با توجه به شرایط کنونی جامعه و شیوع ویروس کرونا، ریسک خرید آنلاین دارو، تجهیزات پزشکی، شناسایی وب سایت های غیرقانونی در حوزه داروهای غیرمجاز، مقابله با اقدامات مجرمانه در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی به منظور شناسایی و دستگیری مجرمان فضای مجازی است.
وی تصریح کرد: در اجرای طرح پانجیا، پلیس فتای زنجان، تعداد ۲۵۰ مورد تارنمای مجرمانه را شناسایی و در این راستا ۴۵ فقره پرونده برای تارنماهای مجرمانه فعال در استان تشکیل داده است.
این مسئول ادامه داد: با هماهنگی مقام قضایی، مقادیر زیادی انواع دارو، مواد بهداشتی غیرمجاز از قبیل ماسک و محلول های ضدعفونی کننده کشف و نسبت به مسدودسازی تارنماها و صفحات مجرمانه، اقدامات لازم صورت گرفت.
جهانبخش اظهار کرد: تعدادی تارنمای مجرمانه نیز برای اقدامات عملیاتی به پلیس فتای سایر استان ها ارسال شده است.همچنین عمده ترین اقلام کشف شده در استان، انواع مواد ضدعفونی کننده الکلی، ماسک، دستکش و انواع مکمل های ورزشی فاقد مجوز بهداشت و یا خارج از چرخه توزیع دانشگاه علوم پزشکی است.
فرمانده انتظامی استان زنجان با تاکید بر عزم پلیس فتا بر مبارزه قاطع با کلاه برداران و سودجویان فضای مجازی در بحث تبلیغ و فروش دارو و نیز محصولات بهداشتی، خاطرنشان کرد: از شهروندان درخواست می شود اقلام مورد نیاز دارویی و بهداشتی را از طریق داروخانه ها و مراکز بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تهیه کرده و هرگونه موارد مشکوک را می توانند از طریق شماره تلفن های فوریت ۱۱۰ و ۲۱۸۲۱۴۴۹ یا سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir گزارش کنند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار