نایب رییس شورای اسلامی کلانشهر اراک گفت: بودجه ۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریالی مدیریت این کلانشهر برای سال ۹۹ در صحن علنی شورا به تصویب رسید.

به گزارش برنا از اراک ، مرتضی سورانه افزود: این بودجه نسبت به سال جاری یک هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال بیشتر است و در ارزیابی عملکرد مالی شهرداری در سال جاری بودجه چهار هزار و ۹۰۰ میلیارد ریالی این کلانشهر به صورت ۱۰۰ درصد محقق شده است.
وی بیان کرد: اصلاح آسفالت سطح معابر شهری و رفع مشکلات این بخش، بهبود زیباسازی شهری و تقویت امکانات پارک ها در بودجه سال آینده شهرداری اراک به صورت پررنگ تری دیده شده است.
نایب رییس شورای اسلامی کلانشهر اراک ادامه داد: بودجه فرهنگی شهرداری اراک سال آینده نسبت به امسال ۲ برابر افزایش دارد و این مهم با هدف حمایت از مولدان فرهنگ و هنر و تقویت مسایل اجتماعی و فرهنگ شهرنشینی اعمال شده است.
سورانه اظهار داشت: یکی از موضوعات مطرح در بودجه سال آتی شهرداری اراک «محله محور بودن» است که به نظر یک شعار می رسد و و تا زمانی که نیازها و کمبودهای محله ای مشخص نباشد نمی توان بودجه را محله مور هزینه کرد.
 وی در خصوص بحث ویروس کرونا نیز گفت: مدیریت شهری اراک به منظور این تهدید سلامت بودجه خاصی ندارد و با محدودیت منابع مالی عملکرد شهرداری اراک در ضدعفونی و گندزدایی شهر قابل تقدیر است چرا که با جدیت و به طور مداوم گندزدایی اماکن شهری را انجام می دهد و تاکنون کارنامه درخشانی داشته است.
نایب رییس شورای اسلامی کلانشهر اراک افزود: شهرداری اراک اعتبارات گندزدایی و ضدعفونی برای مقابله با ویروس کرونا از سرجمع بودجه های این نهاد تامین کرده است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار