جزئیات فوت دو دانشجوی دانشگاه شیراز

ایسنا چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۷
رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز در تشریح جزئیات سانحه فوت دو دانشجوی دوره کارشناسی ارشد این دانشگاه پرداخت و گفت: یکی از دانشجویان ۱۱ شهریورماه در تصادف جاده ای و دیگری ۱۳ شهریورماه به دلیل سانحه برق گرفتگی در نمایشگاه ارائه دستاوردهای دانشکده کشاورزی فوت شدند.

دکتر محسن عدالت در گفت وگو با ایسنا ضمن بیان این مطلب به تشریح جزئیات فوت دو دانشجوی دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز پرداخت و اظهار کرد: یکی از دانشجویان دختر دوره کارشناسی ارشد دانشکده کشاورزی دانشگاه که اهل جیرفت بود برای دریافت خوابگاه روز ۱۱ شهریورماه به دانشکده کشاورزی مراجعه کرد تا کارهای دفاع از پایان نامه خود را انجام دهد. با توجه به اینکه دانشکده کشاورزی حدود ۱۶ کیلومتر با شهر شیراز فاصله دارد ما برای عبور و مرور دانشجویان سرویس های ایاب و ذهاب را در نظر گرفته ایم که این سرویس ها هر ساعت بین شهر و دانشکده رفت و آمد می کنند. سرویس های دانشکده برای جابه جایی دانشجویان از دانشکده کشاورزی تا شیراز سر ساعت تعیین شده حرکت می کنند و ما همواره به دانشجویان اعلام می کنیم که برای رفت و آمد در این مسیر منتظر سرویس های دانشکده بمانند اما دانشجوی مذکور در آن روز به هر دلیلی برای رسیدن به شهر عجله داشت در نتیجه منتظر سرویس دانشکده نماند.
وی ادامه داد: در واقع سرویس دانشکده سرویس ۱۲ به سمت شیراز حرکت می کرد اما این دانشجو ساعت ۱۱:۳۵ دقیقه به کنار جاده ای که اتوبان شیراز اصفهان بود رفته و منتظر تاکسی های عبوری برای رسیدن به شهر شد. در حاشیه جاده متأسفانه وانت باری که از اصفهان به سمت شیراز در حال حرکت بود به گفته راننده با مشکل نقض فرمان مواجه می شود و منحرف و به دانشجوی مذکور برخورد می کند.
مسئولیت اورزانس در فوت دانشجو
رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز بیان کرد: ساعت ۱۱:۴۰ دقیقه به ما اطلاع داده شد که دانشجو فوت کرده است.اما شخصا زمانی در محل سانحه حضور پیدا کردم، مشاهده کردم که دانشجو هنوز علایم حیاتی داشت، حتی از هوشیاری ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار