سرماخوردگی، واکنش های آلرژیک، عفونت سینوسی و تغییرات ناگهانی دمای محیط شایع ترین علل آبریزش بینی هستند و اگر به موقع درمان نشود، مشکلاتی را برای فرد به وجود می آورد.

به گزارش جهان نیوز ، آبریزش بینی مشکل متداول و آزاردهنده ای است که به دنبال افزایش مخاط در سینوس و حفره بینی اتفاق می افتد. افزایش تولید مخاط پاسخ بدن به ویروس های سرماخوردگی و آنفلوانزا، محرک ها و عوامل حساسیت زای بیرونی است.
در حالی که بسیاری جراحی را برای درمان آبریزش بینی مزمن (راینیتیس وازوموتور) توصیه می کنند، گام هایی نیز وجود دارد که می توانید برای کاهش آبریزش بینی بردارید.
در اینجا به ۷ دلیل آبریزش بینی و راه درمان آن ها را اشاره می کنیم:
۱. سرماخوردگی
زمانی که ویروسی مانند ویروس معمول سرماخوردگی (راینوویروس) وارد بینی تان می شود، به مولکول های درون سلول ها متصل شده و باعث آزاد شدن مواد شیمیایی به نام سیتوکین ها می شود که التهاب در بینی را به وجود می آورند.
بدن انسان از فرایند التهاب برای مبارزه با ویروس بهره می گیرد، اما یکی از اثرات التهاب شامل آبریزش بینی است. همراه با سرماخوردگی، مخاط معمولاً روان و شفاف می شود. علائم دیگر سرماخوردگی عبارتند از عطسه، سرفه، گلودرد، آبریزش چشم و درد های خفیف بدن.
روش درمان: متأسفانه هیچ درمانی برای سرماخوردگی وجود ندارد، بنابراین استراحت، هیدراتاسیون و دارو های ضدسرماخوردگی همراه دارو های آنتی هیستامین، دارو هایی که برای متوقف کردن یک ماده شیمیایی به نام هیستامین که می تواند باعث آبریزش بینی شود، می توانند کمک کننده باشند.
۲. عفونت سینوسی
اگر تب دارید، از فرط خستگی نمی توانید از خواب بیدار شوید، سرفه، احتقان، یا ترشحات غلیظ، زرد یا سبز بینی دارید، ممکن است در واقع به یک عفونت سینوسی دچار باشید که ناشی از تحریک، عفونت و ترشح توسط باکتری است.
روش درمان: از آنجا که ...

سرخط اخبار